Gazete Emek- “İsimsizler Hareketi” operasyonuyla gözaltına alınanlar İstanbul Çağlayan Adliyesi’ne çıkarıldı. Gözaltıların adliyeye getirilmesi öncesi Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) bir basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Temel Demirer'in eşi Sibel Özbudun, Mor Dayanışma, SKM, Kaldıraç, TİP, ESP, Umut Sen, Komite Dergisi  ve Darıca Kültür Derneği de katıldı.

Açıklamada “İktidar güçleri kendi tutumunda ısrar ettikçe kendileriyle birlikte ülkeyi de bir felakete sürüklüyor. Demokrasi güçlerini sorumlu davranmaya topyekün sürüklendiğimiz siyasal ve toplumsal felakete karşı güçlerimizi birleştirmeye çağırıyoruz” denildi.

Temel Demirer'in eşi Sibel Özbudun ise “Emniyet güçleri şapkadan ‘sosyal medya terör örgütü’ çıkartmaya çalışıyor” dedi.

Perihan Koca, Temel Demirer, Tamer Doğan'ın da aralarında bulunduğu 15 kişi serbest bırakıldı. İsimsiz hareketi gözaltına alınan 18 kişiden 12 kişi serbest bırakıldı. Serbest bırakılanlardan 3'ü adli kontrol şartı ile bırakılırken 3 kişi de tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi.

Kaynak: dokuz8HABER