sanalbasin.com üyesidir DMCA.com Protection Status

Süleyman Soylu katıldığı canlı yayında Sedat Peker ile ilgili görsel paylaştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katılmış olduğu TV programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.Soylu,kendisine yönelik istifa çağrılarına ilişkin, "İşimi yapamadığımı düşündüğüm an bir dakika koltukta kalan namussuzdur" dedi.

GÜNDEM 19.05.2021, 23:26 20.05.2021, 01:24
Süleyman Soylu katıldığı canlı yayında Sedat Peker ile ilgili görsel paylaştı

Gazete Emek- Son günlerde gündemin en çok konuşulan ismi olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT Haber'de, Aysun Torun'un moderatörlüğünde Yahya Bostan ve Melik Yiğitel'e açıklamalarda bulundu.

Suç Örgütü lideri Sedat Peker, yayınladığı videolarda Soylu için, "Süslü Süleyman" yakıştırmasını yaparak, Bizim temiz Süleyman'ın istifa olayı var ya. Bir gün evvel robot hesaplardan tweetler hazırlandı; o 1 milyon 300 bin tweet var ya... Sen de biliyorsun, benim kardeşim gibi o çocukların hepsi, benim destek olduğun haber portalları da sana destek oldular" diye konuşmuştu.

"Muhtemelen işimi kaybedeceğim, başıma bela alacağım" diyerek soruşturma başlatan savcı hakkında jet hızıyla soruşturma!

'HİÇ TANIMIYORUM'

Sedat Peker ile hayatında hiç tanışmadığını söyleyen İçişleri Bakanı Soylu, kendisiyle gerçekleştirildiği öne sürülen "arabuluculuk" ziyaretinin hiç yaşanmadığını belirtmişti.

Soylu iddiaya ilişkin, "Süleyman Özışık ile en son geçen yıl haziran ayında görüştüm, yakın zamanda Süleyman Özışık ile temasımız olmadı." ifadelerini kullanmıştı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde organize suç örgütü lideri Sedat Peker ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle 3 kişi gözaltına alındı.

Sedat Peker 5. videosunda Soylu ve Ağar ile birlikte Abdülkadir Selvi'yi anlattı: "Aleviler'e ihanet ettin düşkün Abdülkadir"

COVİD-19 SALGINI

Covid-19 salgınını değerlendiren Soylu, "Türkiye bu dönemde salgında iyi bir sınav verdi. Dünya'nın bir çok yerinde insanlar zorluklar çektiler, insanlar hastane önlerinde beklediler, ücret sorunu yaşadılar, Avrupa ciddi kapanmalar ile karşı karşıya kaldı" ifadelerini kullandı.

"Pandemi karşı karşıya kaldığımız bu salgın süreci hiçbirimizin bilmediği bir süreç. Daha önce eleştirildiği şehir hastaneleri sosyal güvenlik kapsayıcılığı olsun bu sürecin belki de bizim açımızdan avantajları. Dünyayı hepimiz gördük. Hastanelerin morglarında insanlar cenazelerini alamadılar. Hastanelere kabul edilmediler. Çabuk unutuyoruz Avrupa'dan vatandaşlarımız Türkiye'ye geldiler" diyen Soylu, "Burada bir problememiz olmadı. Sağlık sistemimiz S.O.S vermedi ve Türkiye'ye, Sayın Cumhurbaşkanı'na güvenleri var" dedi.

Diyarbakır'da büyük patlama!

AŞILAMA PROGRAMI

Aşılama programı ile konuşan Soylu, "Aşılamada ivmeyi yakaladığımız zaman çok daha rahat hareket edebileceğiz" dedi. 1 Haziran'dan sonra kafe ve restoranların durumuna değinen Soylu, "Niyetimiz mümkün olduğunca kısıtlamaları ortadan kaldıracak adımlar atmaktır" dedi.

'TOPLU TAŞIMA İŞİNİ BECEREMEDİK'

Toplu taşımalardaki yoğunluğuna değinen Soylu, "Otobüslerdeki yoğunluk meselesini beceremedik" dedi. Soylu, yoğunluk meselesinde ellerinden geleni yaptıklarını ancak Büyükşehir Belediye'nin adım atmadığını söyledi.

İSTANBUL'A 720 BEKÇİ

Bekçilerin görevlerini layığı ile yaptığını söyleyen Soylu, "TÜİK'in araştırmalarında halkın yüzde 77.4'ü asayişten memnun" diyerek İstanbul'a 720 bekçinin daha görevlendirileceğini söyledi. Soylu, İstanbul Beşiktaş'ta, taraftarların sevinci sırasında bekçinin havaya ateş açmasını da 'kendisini savunmak' olarak yorumladı.

TV100 ve Habertürk'teki işinden kovulduğu iddia edilen Hadi Özışık’tan açıklama

MERAL AKŞENER'E CEVAP

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırısının durdurulması amacıyla uluslararası topluma çağrı yaparken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu için “Bir anlamda Sayın Erdoğan’ın İsrail versiyonu” ifadesini kullandı.

Akşener'in açıklamalarına cevap veren Soylu, "Akşener'in dediği yakışır mı ya? Çocukları katleden, öldüren, savunmasız, masum insanları ortadan kaldıran. Ne yapmış o insanlar? Sayın Cumhurbaşkanımız ne yapmış? Ben geçen hafta İdlib'deydim. Bir gitsin İdlib'e. Tabi yürek ister. Çadırdan altık, beş yıldızlı briket evlere getirdik. 50 yıl sonra, 100 yıl sonra o memleketin evlatları diyecekler ki bizi öldürüyorlardı, Türkler bize sahip çıktı, biz Müslümanız ve komşuyuz. Kimseye bakmadık, herkese el uzattık. Kürt, Türk, Arap hiç bakmadık. Ne yaptın bu ülkeye de, siz Tayyip Erdoğan'ı Netanyahu'yla aynı kareye koyuyorsunuz. Gündem değiştirmek için mi, elinize verilen sipariş mi?" dedi.

'CHP'NİN OYU...'

"Son seçimden bugüne kadar Cumhur İttifakı'nın oyu yüzde 51,5'in altına düşmedi" diyen Soylu, "CHP'nin oyu yüzde 20,5'la 21. Bir yıldır bu bantta oyları. Asimetrik hamleleri biz yaptık. Ne yaptığımızı biliyoruz. Aceleleri ve telaşları bu, aldıkları siparişi yetiştiremiyorlar. KONDA'nın araştırması da öyle, bizim yaptıklarımız da öyle" ifadelerini kullandı.

'İŞİMİ YAPAMAZSAM İSTİFA EDERİM'

İçişleri Bakanı Soylu, "Bırakın bu ülkeye ihanet etmeyi; işimi yapamadığımı düşündüğüm an, bir dakika koltukta kalan namussuzdur" dedi.

AİHM, Deniz Naki davasında Türkiye'yi mahkum etti

BAKANLIK TARTIŞMASINDA CHP'Yİ HEDEF ALDI

HDP'ye bakanlık teklif edildiği iddialarına değinen Soylu, "Eski dünya alışkanlıklarıyla Türkiye'ye elbise giydirebileceklerini düşünüyorlar. Şehit ailelerimiz ne olacak, bu mücadeleyi veren evlatlarımız ne olacak? Bizden giden biri var, bir siyaset partinin başında, başbakanlık da yaptı bu ülkede. O çok isterdi, 'aslında biz HDP'yle beraber olmalıyız'; bütün işi o. Mesele sadece iki bakanlık değil, hangi bakanlıklar olduğu belli. 6-7 aydan beri konuşuluyor. Biri başkan yardımcılığı direkt Kandil, öteki de Kültür ve Turizm Bakanlığı. Yok derlerse can yakarım. Bunu direkt Kandil söylüyor, burada da Kandil'in temsilcileri (HDP) talep ediyor" diyerek HDP ve CHP'yi hedef aldı.

'İKİ BARON YAKALANDI, YANINDAKİ KİM?'

"Bataklık Operasyonu'nda iki baron yakalandı. Çetin Gören'in resmini koyun arkadaşlar. Yanındaki kim? Bataklık Operasyonu'nun içinde FETÖ var ve buna ulaştık. Biraz önce resmi çıkanlar da var" diyen Soylu, "Cumhuriyet tarihinin ilk uyuşturucudan suç geliri operasyonunu yaptık. 2 milyarlık mal varlığı ve para, 17 şirkete kayyum. Bunu 10'la çarpın. Bataklık operasyonunda ne oldu? Kim vardı? İki baron yakaladık. Kemal Bey der ya, baronlar nerede. Bizi eleştirmediler mi, İçişleri Bakanı uyuşturucu satıcısının ayağını kırın der mi diye. Dünyanın en büyük baronlarından bir tanesi. Hollanda'nın imparatoru. Bataklık operasyonunun içerisinde FETÖ var ve ulaştık. Şimdi diyor ki Kılıçdaroğlu, efendim Kolombiya'dan Türkiye'ye gelen diyor. 25 Haziran'da Kolombiya bizim narkotikle toplantı yaptık. Biz avcı gibi peşindeyiz. Bunlar bize herhangi bir yazılı belge vermediler ama bize söyledikleri şu, bu operasyonu gerçekleştiren Balkan grubu. Peki, Kılıçdaroğlu 2020 tarihinde Balkanlar'da kimin olduğuna bakarsa... Veya arkadaşlarını göndersin biz ona gösterelim. Diyor ki Panama. O da yeni çıktı, tweetle. Geleceği yer neresi, Mersin. Panama neyi söylemiyor, Panama'daki mal nereye gelecek biliyor musunuz?

'TARİHİN EN BÜYÜK MÜCADELESİ'

İlk geleceği yer İtalya. Konteynır inecek, ilk İtalya'da kalacak, 3 günden sonra gelecek. Sanki Türkiye bu işleri koordine ediyormuş gibi değerlendiriyor. 25 Şubat'ta 13 ton kokain yakalandı. Nerede yakalandı? Hamburg'da. 6 ton kokain yakalandı, nerede? Antwerp'de. Şöyle mi diyeceğiz, Şansöyle Merkel onun sahipleridir. Tam tersi. Tebrik ediyoruz dendi. FETÖ'cülerin kayığına binen bir ana muhalefet genel başkanı olur mu ya? Kimin etkisinde kaldı? Şu Özgür Özel'in bir şeyi var, klibi. Sistemi ifade etmeye çalışıyorum. Bu operasyonda HDP'den seçilen bir milletvekili de içerisinde. Burada şunu ifade etmek istiyorum, Türkiye uyuşturucuyla tarihinin en büyük mücadelesini ortaya koymaktadır" dedi.

'KILIÇDAROĞLU ARA SIRA BANA ADAM GÖNDERİRDİ'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçen yıl yakalanan ve Türkiye'ye getireceği belirtilen kokainle ilgili açıklamasına değinen Soylu, şunları söyledi:

“Biz iftiraya uğramış bir milletiz. Türkiye tarihinin en büyük uyuşturucuyla mücadelesini yaptım. Bu mücadelede Avrupa her raporunda Türkiye'yi tebrik etti. Kılıçdaroğlu ara sıra bana adam gönderirdi, keşke bu konu için de gönderseydi. Bataklık operasyonunun içinde FETÖ var ve buna ulaştık. 2 uyuşturucu baronunu yakaladık. Kolombiya'da geçen sene kokain yakalandı. Dedim ki hemen irtibat kurun, mümkünse Kolombiya'ya gidin. Sonuç şu, bize yazılı bir belge vermediler. Söyledikleri şu bu operasyonu gerçekleştiren Balkan grubu. Kılıçdaroğlu, o tarihte Balkanlar'da kimin olduğuna bakarsa... Türkiye uyuşturucuyla tarihin en büyük mücadelesini ortaya koymaktadır.”

SOYLU'DAN ÖZEL'E: HER ŞEYİ KURGULAMIŞLAR

Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in gazeteci Hadi Özışık'la görüşme videosunu paylaşmasından önce CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in basın toplantısındaki "Süleyman Soylu'ya çok yakın bir gazeteci Sedat Peker ile bir görüşme gerçekleştirdi mi? Yaptığı görüşmede 'Yeni videolar yayınlama. Bakanımız seninle ilgili bir şeyler söyleyecek ama sinirlenme, kapatalım bu işi' dedi mi?" sözlerini izletti.

Soylu, "Bu açıklamayı saat kaçta yapıyor, video saat kaçta ortaya çıkıyor? Her şeyi anlatıyor. Türkiye'de ana muhalefet partisi genel başkanının sistemine kadar oturmuş bir operasyonla karşı karşıyayız. Grup başkanvekili çıkıyor ve orada diyor ki böyle bir kaset çıkıyor haberiniz olsun. Her şeyi kurgulamışlar" dedi.

'KORUMA BENDEN ÖNCE VERİLDİ, BENİM DÖNEMİMDE ALINDI'

Kendi bakanlığı döneminde Sedat Peker'e polis koruması verildiği haberleri sorulan Soylu, “Benden 1,5 yıl önce verildi. Benim dönemimde de alındı” yanıtını verdi.

Hadi Özışık'ı tanıdığını söyleyen Soylu, “Anlıyorum ki ben uzun zamandan beri organize suç örgütünün hedefindeyim. Peki benimle temas edebilmiş mi, edememiş. Hadi Bey'i Günaydın Gazetesi'ndeki fotoğrafçılığından tanırım. Benim haberim olması idam edilmem anlamına gelir. Böyle bir şey olabilir mi? Keklemişler, ben ne yapayım. Kim keklediyse, ayda hangi siyasetçiye 10 bin dolar gönderiyorsa ondan sorsun” ifadelerini kullandı.

Peker'in evine yapılan polis baskınının görüntülerini de izleten Soylu, “Videolarının talibi var, gelsin burada anlatsın, adalet var burada. Karısının iç çamaşırına sığınan aciz, edepsiz. Burada ne var? Onlarca kadın polis var. Burada bir kurgu var” diye konuştu.

ÇIKMADAN 8 AY ÖNCE!

Odatv’de yer alan belgeye göre, 20 Mart 2018 tarihli ‘İstanbul Valiliği İl Koruma Komisyonu Karar Tebliği’nde, Peker’in korumasının görevine devam etmesi kararı alınıyor.

Sedat Peker’e verilen koruma kararı 2019'da da devam ediyor. 30 Nisan 2019 tarihinde verilen karar da 2018’deki ile aynı. Sedat Peker, 2019 Aralık ayında yurtdışına çıktığını açıklamıştı. Yani bu koruma kararı Sedat Peker'e Karadağ’a gitmeden 8 ay önce veriliyor.

DOSYALAR NE ZAMAN AÇILDI?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, dün yaptığı açıklamada Peker’in İstanbul ve Bursa’da iki ayrı dosyası olduğunu bildirmiş, ancak dosyaların başlangıç tarihlerini açıklamamıştı.

Peker hakkında verilen koruma kararının bu dosyalardan önce mi yoksa sonra mı olduğu henüz bilinmiyor.

'DAVA ADAMIYIM'

Soylu, "Ana Muhalefet liderleri çok endişelenmesin, bu dönemde artık gece 2’de 3’de bir Resmi Gazete ile görevim bitebilir. Soylu gider, Ahmet gelir. Benim bir Resmi Gazetelik canım var Fakat ben dava adamıyım" dedi.

SOYLU’DAN CİNSİYETÇİ SÖYLEM

Soylu konuşmasının devamında cinsiyetçi söylemler kullanarak şunları söyledi: "Burası Türkiye, videoların bu kadar taliplisi var. Adalet, hukuk devleti. Burada söylemiyorum ama bunun hesabı sorulacak. Biz tecavüzcü değiliz, uyuşturucu kullanmadık. Demirden korkan trene binmez. Açsınlar videoyu izlesinler. Çocuğuna dediği gibi yapılmış mı yapılmamış mı? Karısının iç çamaşırına sığınan edepsiz. Terbiyesiz. Sayın Cumhurbaşkanımız ile bu konuda görüşmedik. Bütün siyasete malzeme olmuş mesele. Ben bunu anlatmayıp ne yapacağım?”

Öte yandan Soylu’nun bu açıklamalarına sosyal medyadan tepki yağdı.

SEDAT PEKER: “SÖYLEDİKLERİ CEVAPSIZ KALACAK ZANNETMEYİN”

Sedat Peker, sosyal medya hesabı üzerinden, Bakan Soylu'nun açıklamalarına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Kıymetli dostlarım, yarın 7:30 da yeni bir video yayınlayacağım. süslü sülü benimle ilgili TRT’de konuşmalar yapmış. Ancak ben videonun çekimini tamamlamıştım. Söyledikleri cevapsız kalacak sakın zannetmeyin. Pazar günü yayınlayacağım videoda ona hak ettiği her şeyi söyleyeceğim."

Kaynak: Artı Gerçek 

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30