Gazete Emek- AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ziyaret ettiği, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, katıldığı bir televizyon programında Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin yeni bir bilgi verdi.

Asiltürk, AKP'den bazı yetkililerin kendisine gelerek, İstanbul Sözleşmesi'nin kaldırılması konusunu Erdoğan'a iletmelerini istediğini açıkladı.

 

 ‘GÖRÜŞÜ KALKMASI YÖNÜNDE’

Moderatörün, “Özellikle İstanbul Sözleşmesi’nin şiddet olaylarını arttığını gördük” diyerek başladığı ve “Avrupa Birliği ile ne kadar göbek bağımız var, tavrımız ne olmalı?” diyerek devam ettiği sorusuna, Asiltürk, “Cumhurbaşkan’ının da görüşü kalkması yönünde” yanıtını verdi.

KADINLARA HAKARET ETTİ

Asiltürk, konuşmasının devamında, “AK Parti'nin yetkilileri bana geldi ve sözleşmenin (İstanbul Sözleşmesi) kesinlikle kalkacağını söyledi. ‘Lütfen siz bizi destekleyecek şekilde konuşun da bize yardımcı olun. Sayın Cumhurbaşkanının da görüşü kalkması yönünde’ dedi.

Ben de biliyorum ifade ettiğini, kesinlikle kalkacak. Ama parti içinde cahiller var, kadın hakları falan diyenler. Bir de buna karşı olanlar var. Kaldıracaklarını kesin olarak kendisi de (Cumhurbaşkanı) ifade etti." diye konuştu.

Kaynak: MA