Gazete Emek- CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, "Böyle giderse erken seçimi millet ister, önünde kimse duramaz" sözleri gündem oldu. ASAL Araştırma şirketi, mayıs araştırmasında seçmene sorduğu "Sizce erken seçim olmalı mı?” anketinin sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. 

15 kişinin yangında hayatını kaybettiği Mardin’de yanık ünitesinin olmadığı ortaya çıktı 15 kişinin yangında hayatını kaybettiği Mardin’de yanık ünitesinin olmadığı ortaya çıktı

ASAL Araştırma "Türkiye Siyasi Gündem Mayıs 2024 Araştırması"nı yayımladı.

Araştırmada, siyasi partilerin seçmen desteği, siyasi partilerle ilgili kanaatler ve mayıs ayı gündem konularıyla ilgili değerlendirmeler yer aldı.
24-28 Mayıs 2024 tarihleri arasında Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Balıkesir, Diyarbakır, Erzurum, Antep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Kırıkkale, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Samsun, Urfa, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova ve Zonguldak'ta 18 yaş ve üzeri 2 bin kişiyle yapılan ankette seçmene, "Sizce erken seçim olmalı mı?" sorusu yöneltildi.
Ankete katılanların yüzde 68.3'ü bu soruya “Hayır, erken seçim istemiyoruz” yanıtını verdi.
“Erken seçim istiyoruz” diyenlerin oranı yüzde 20.9 iken, “Fikrim yok/Cevap yok” yanıtını verenlerin oranı ise yüzde 10.8 çıktı.
CHP Lideri Özgür Özel daha önce erken seçime dair konuşmuş ve "31 Mart'ı bahane edip 'haydi hemen sandık' demem. Ama böyle giderse erken seçimi millet ister, önünde kimse duramaz. Bu kadar net" ifadelerini kullanmıştı. 


Kaynak: Duvar 

Editör: şilan