Gazete Emek- 6 yaşındaki çocuğa istismar davasında Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Kararın ardından Hiranur Vakfı'na giden polisler vakıfta kimseyi bulamazken, Kadir İstekli Pendik'te gözaltına alındı.

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G. babasının kendisini 6 yaşındayken imam nikâhıyla “evlendirdiğini”, çocukluğu boyunca her gün tecavüze uğradığını anlatarak şikayetçi olmuştu.

THY’den yolcularına sefer uyarısı THY’den yolcularına sefer uyarısı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, baba Yusuf Ziya Gümüşel ile anne Fatıma Gümüşel’in “zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı” suçundan 22 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması isteniyor. H.K.G'nin evlendirildiği Kadir İstekli hakkında ise “zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı” ve “cinsel saldırı” suçlarından 67 yıl 10 ay 15 güne kadar hapis cezası talep ediliyor.

İddianameyi kabul eden Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi, 22 Mayıs 2023 tarihine duruşma günü vermişti. Daha sonra gelen kamuoyu tepkilerinin üzerine geri adım atılarak mahkeme, duruşmanın 30 Ocak 2023 tarihinde görülmesini kararlaştırdı.

ŞÜPHELİLER ADRESTE BULUNAMADI

Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel'e yönelik yakalama kararının ardınan Sancaktepe'de bulunan Hiranur Vakfı'na giden polis ekipleri, adreste şüphelileri bulamayınca vakıftan ayrıldı.

KADİR İSTEKLİ GÖZALTINA ALINDI

haberine göre, 6 yaşındaki çocuğun "evlendirilerek" istismar edilmesiyle ilgili soruşturmada hakkında yakalama kararı verilen Kadir İstekli, İstanbul Pendik'te gözaltına alındı.