Kemal Kılıçdaroğlu kurultayın ardından ilk kez canlı yayında: Düne kadar bana aday ol diyen sen değil miydin? Kemal Kılıçdaroğlu kurultayın ardından ilk kez canlı yayında: Düne kadar bana aday ol diyen sen değil miydin?

Gazete Emek - AKP İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı'nın Instagram hesabından paylaştığı 'Monaco Yat Kulübü'nde ıstakoz ziyafeti fotoğrafı, CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı'nın tepkisine neden oldu. Salıcı, bu durumu sınıfsal bir ayrımcılık olarak nitelendirerek, Bursalı'nın paylaşımını eleştirdi.

Salıcı'nın yaptığı paylaşımda, "Gençler Eminönü’nde balık-ekmek yiyemezken, AKP Milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monaco Yat Kulübü’ndeki ıstakoz ziyafeti sınıfsaldır, story atması görgüsüzlüktür, AKP kibrinin özetidir" ifadelerine yer verildi. Ayrıca Salıcı, "Afiyet olsun Şebnem Hanım. Hesap ne geldi? Enflasyon malum. Türkiye’den ucuz muydu bari?" diye sordu.

Bu tepki, toplumsal dengesizlik ve siyasi ayrımcılık konularında hassas bir noktaya işaret ediyor gibi görünüyor. İstisnai bir lüks tüketimin, genel ekonomik koşullar ve toplumsal adalet açısından nasıl algılandığı önemli bir tartışma konusu olabilir.

Editör: Bekir GÜNEŞ