Gazete Emek - Kılıçdaroğlu, “Bak Erdoğan, benim yalnızlığım 5’li çetelerle mücadele de…” diyerek ‘keçi’ iması üzerinden et ve süt fiyatlarını hatırlattı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yalova’daki konuşmasında muhalefeti yine ‘teröristlikle’ suçlayarak, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘günah keçisi’ ilan edildiğini ve ‘yalnızlığa itildiğini’ söyledi.

“BAY KEMAL’İ YALNIZLIĞA İTTİLER”

Erdoğan, “Gazi Mustafa Kemal’in partisini götürdüler, bölücü örgütün partisi DEM’e verdiler. ‘Gel bakalım Muharrem’ dediler, FETÖ taktikleri ile tasfiye ettiler. Bay Kemal’i günah keçisi ilan edip yalnızlığa iterek CHP’nin başına Özgür Efendi’yi getirenlerin ilk işi bu partiyle bölücü örgütün güdümündeki partiyi DEM’lemek oldu” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN YANIT

Erdoğan’ın bu açıklamalarının ardından Kılıçdaroğlu’ndan yanıt geldi.

X (Twitter) hesabından Erdoğan’ı etiketleyerek bir paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Bak Erdoğan, benim yalnızlığım 5’li çetelerle mücadele de… Keçi falan demişsin bu vesileyle sana et ve süt fiyatlarını hatırlatacak bir liste yaptım. Bu listeyi her ay güncelleyeceğim ki, aziz milleti ne hale getirdin gör!” ifadelerini kullandı.

“Aşağıda senin alışveriş yaptığın Tarım Kredi Kooperatifinden aldığım fiyatlarla hazırlanan, 3 kişilik bir ailenin 3 öğün yemek listesinin maliyeti var” diyerek bir liste paylaşan Kılıçdaroğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Sadece temel gıda maddeleriyle karınlarını doyurmalarının, günlük maliyeti 422,31 aylık maliyeti 12.669 TL. Sofraya, bırak senin çok sevdiğin kestane balı, manda yoğurdunu koymayı, öğlenki makarnaya kıyma koyamadık!

Aydos Ormanı'nda yangın! Aydos Ormanı'nda yangın!

Bu millete reva gördüğün, emekli maaşı 10 bin TL, asgari ücret 17 bin 2 TL.

Kirayı, faturaları, deterjan ve giyim masraflarını da sen öde!”

Editör: Bekir GÜNEŞ