Gazete Emek - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Seyit Fehim Arvasi Mahallesi’nde bulunan Cumhuriyet Lisesi’ndeki bin 106 nolu sandıkta oyunu kullandı. Alkış ve zılgıtlarla karşılanan Buldan, ardından sandığın bulunduğu sınıfa geçerek oy kullandı.

‘EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI ALMA ZAMANI GELDİ’

Okul kapısında açıklama yapan Buldan, şunları söyledi:

“Herkesin emeğinin karşılığını alma zamanı geldi. Türkiye’nin her yerinden insanlar oy kullanacak. Bu oylarımızın bu ülkenin huzuruna, barışına, sevgisine, adaletine, demokrasisine vesile olmasını umuyorum. Bu ülke, uzun bir süredir çok büyük haksızlıklar ve hukuksuzlukların yaşandığı bir ülke haline geldi. Ancak bugün yapılan seçimlerle birlikte değişim ve dönüşümün artık kaçınılmaz olduğunu bekliyoruz, tüm Türkiye halkları bekliyor. 82 milyon insanın umudu var bugünkü seçimlerden. Biz de bugün oyumuzu kullanarak barış, kardeşliğe ama aynı zamanda demokrasiye vesile olması temennisiyle tüm Türkiye’ye bu çağrıyı yapıyoruz.”

MUTLAKA KAZANACAĞIZ’

Akşam saatlerinde büyük bir umutla sonuçları bekleyeceklerini ifade eden Buldan, “Bu akşam büyük bir umutla, Türkiye’nin kaderinin değişeceği umuduyla hepimizin gözleri açılan sandıklarda olacak. Büyük bir umut ve heyecan var hepimizde. Bu umut ve heyecanının Türkiye’deki her insanın yaşaması gerekiyor. Çünkü uzun süredir insanlarda karamsarlık var. Bir kötülük düzeni var ve bu düzenin bugün bitmesi gerekiyor. Herkese başarılar diliyorum ve mutlaka kazanacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.(MA)

Editör: Bekir GÜNEŞ