Gazete Emek- Bugünün öne çıkan gündem başlıkları şu şekilde; 

CHP, HDP ve MHP'nin Meclis grup toplantıları düzenlenecek. (12.45/10.45) 


 

Şenyaşar Ailesi'nin Şanlıurfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 399. gününde devam edecek.  

İHD İstanbul Şubesi, Silivri 5 Nolu Cezaevi’nde tutuklulara dönük kötü muameleye ilişkin dernek binasında basın toplantısı düzenleyecek. (11.00) 

 

 Çiğli Belediyesi ile sendika arasındaki Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamadığı için greve çıkan işçilerin direnişi sürüyor. (11.00) 

 

Hasta ve infazı yakılan tutukluların serbest bırakılması için ailelerin başlattığı Adalet Nöbeti, Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi önünde yapılacak. Ailelerin Van ve İzmir’deki eylemleri de sürüyor. (12.30-16.00)

  

 İHD Diyarbakır Şubesi, 16 Mart'ta gözaltına alınan 24 kadının gözaltı ve tutuklanama sürecinde yaşadıkları hak ihlallerine dair dernek binasında basın toplantısı düzenleyecek. (12.30) 
 

 

 İstanbul Tabip Odası, TBMM'de görülen torba yasaya ilişkin oda binasında basın toplantısı düzenleyecek. (13.00)
 

 

 Ankara Katliamını protesto eden avukatlar hakkında açılan dava, Çağlayan'da bulunan İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek. (14.00)

  

TBMM Genel Kurulunda, bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin kanun teklifleri ele alınacak.(15.00)  

TÜİK, şubat ayı sanayi üretim, ciro ve perakende satış endekslerini açıklayacak. (Ankara/10.00) 

 

 


 

A Milli Kadın Futbol Takımı, 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri H Grubu'ndaki 8. maçında deplasmanda İsrail ile karşı karşıya gelecek. (Petah Tikva/19.00) 

 


 

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final rövanş mücadelesi başlayacak; Bayern Münih-Villarreal ve Real Madrid-Chelsea maçları yapılacak. (Münih/Madrid/22.00) 

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısına ilişkin gelişmeler 48. gününde takip ediliyor.   

Editör: TE Bilişim