Gazete Emek - Suudi Arabistan'da oynanması planlanan Galatasaray - Fenerbahçe Süper Kupa finali Atatürk tişörtlerine ve pankarta onay çıkmayınca iptal edildi. Amedspor taraftar sayfası çağrıda bulundu: "Buyrun süper kupa finalini Amed stadyumunda oynayın. Futbolda Barış’ı sağlayalım"

HABERİ OKU: GERÇEK VE SAHTE ZEYTİNYAĞI ARASINDAKİ FARKLAR

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan'da bu akşam oynanacak olan maç öncesi tüm gün süren "İstiklal Marşı" ve "Atatürk pankartı" krizi çözülemedi. Amedspor sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda iki takıma çağrıda bulunarak, "Amedspor’a yapılan yıllar süren ırkçılığı ve terörizmi bitirmek adına buyrun süper kupa finalini Amed stadyumunda oynayın. Futbolda Barış’ı sağlayalım" ifadelerini kullandı.

Amedspor'un paylaşımı şöyle:

Beşiktaş Jimnastik Kulubü (BJK), sosyal medya hesabından paylaşım yaparak Süper Kupa finali için kapılarının açık olduğunu belirtti. BJK resmi hesabından yapılan açıklama şöyle:

Deniz Naki’den Merih Demiral açıklaması: Karşılaştırma yapanları kınıyorum Deniz Naki’den Merih Demiral açıklaması: Karşılaştırma yapanları kınıyorum

Editör: Bekir GÜNEŞ