Gazete EmekTİP Ankara 1'inci Bölge'den aday çıkarmayacak.13 ismin tamamı YSK’ya giderek adaylıktan çekildikleri bildirildi.Türkiye İşçi Partisi (TİP), Ankara 1’inci Bölge’de (Bala, Çankaya, Elmadağ, Evren, Gölbaşı, Haymana, Mamak, Polatlı, Şereflikoçhisar) aday çıkarıp çıkarmayacağı tartışma konusu olmuştu.

T24’e konuşan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Yeşil Sol Parti Ankara 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Emirali Türkmen, TİP’in Ankara 1. Bölge’den aday çıkarmamasına yönelik tartışmalarla ilgili şunları söyledi: “Teknik bir sorundan dolayı liste vermek zorunda kaldıklarını bize de söylediler. Dün Ankara’da adaylarını tanıtırken birinci bölge adaylarını tanıtmadılar. Bugün itibariyle de arkadaşlar verdikleri listedeki arkadaşların istifa gerekçelerini vereceklerini ve birinci bölümden çekileceklerini söylediler. Bizde devrimciler arasında, sosyalistler arasında söz bakidir. Biz sözün gücüne inanırız. Söylediğimiz sözün gücüne inanırız doğal olarak bizim için ondan büyük bir sözleşme yoktur.”


"KARAR BİLDİRİLDİ"
Gazete Pencere’de yer alan habere göre ise, TİP'in 13 adayının tamamı Yüksek Seçim Kurulu’na giderek, adaylıktan çekildiklerini bildirdi.

TİP kaynaklarının da teyit ettiği bilgi ile TİP’in söz konusu bölgede seçimlere girmemesi kesinlik kazandı.

Editör: Bekir GÜNEŞ