DEM Parti: Türkiye'de her beş çocuktan biri işçileştiriliyor DEM Parti: Türkiye'de her beş çocuktan biri işçileştiriliyor

Gazete Emek - Kobani davasının karar duruşmasında toplam 42 yıl ceza verilen ve Edirne F Tipi Cezaevi'nde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın avukatı Hadi Cin, sosyal medya hesabından bir anekdot paylaştı.

'Röportajın her cümlesi çarpıcı'

HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın T24’tün söyleşisini alıntılayan Hadi Cin, “Röportajın her cümlesi çarpıcı, yine de bir sözü öne çıkarmak gerekirse aşağıdaki sözü seçerim" diyerek söyleşideki, ‘Fakat Türkiye Cumhuriyeti devleti, Kürtlerin demokratik siyasette mücadele etmelerini ve bu yolla güçlenmelerini, dağa çıkıp silah almalarından daha tehlikeli görüyor. Devlet, savaşı ve şiddeti her zaman siyasete tercih etti, bugün de bu anlayış değişmiş değil’ ifadesine yer verdi.

‘Selçuk hocaya saz çaldım, halay çektik’

Görüşmelerindeki bir anekdotu paylaşan Cin şu ifadeleri kullandı: "Karardan hemen sonra görmeye gittiğimizde duygu ve düşünce karmaşası içindeydik, bizi öyle görünce ‘Sakın böyle yapmayın, Selçuk Mızraklı başkanın da morali bozuldu ama ben ona saz çaldım, morali olmasını istedim, halay çektik’ dedi."

Kaynak: Amida

Editör: Bekir GÜNEŞ