Gazete Emek - Bahçeli, açıklamasında Cumhuriyet'in 100 yıl kutlamalarına değinerek, "Şu an Türk tarihinde yeni bir yerdeyiz. Türk milleti için kavşak noktasındayız. Yeni yüzyılın cazibe merkezi Türkiye Cumhuriyeti olacak, zamanda ve mekanda üstünlük Türkiye'ye geçecek ve bunu sağlayacak olan Türkiye Yüzyılı'dır" ifadelerini kullandı.

"Türk milleti, cumhuriyet ile bütünleşmiştir" diyen Bahçeli, şunları söyledi: "29 Ekim günü kutlamalar şölen havasında yapılmıştır. Vatanımızın her yöresi bayraklarla donatılmıştır. Mahşeri vicdan bayraklarla süslenmiştir. Havada uçan jetlerimiz, karadaki askerlerimiz, savaş gemilerimiz dosta güven, düşmana da korku salmıştır."

MUHALEFETİ HEDEF ALDI

Bahçeli açıklamasında muhalefeti de hedef alarak, "Cumhuriyet'in 100. yıldönümünde bilhassa muhalefet cenahından aynı anda benzer cümlelerle  demokrasi sorgulamasına girmiştir. Demokrasiden bir haber siyasi çıkarcılar söz oyunlarıyla esasen Cumhuriyet'e yönelik potansiyel hazımsızlıklarını eşzamanlı seslendirmişlerdir" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenen Bahçeli, "Kılıçdaroğlu hafta sonu yaptığı bir konuşmasında gene çürük tahtaya çivi çakmanın gayretine sürüklenerek demiş ki, 'Görevimiz cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmaktır.' İddiasını ispat edecek bir siyaset ve hayat gerçeğinden bahsetmek mümkün değildir" diye konuştu.

"Çelişkiler içinde bocaladığından yanlışı savunacak gerçek gerekçe ihmalinde mola vermeden ilerlemektedir" diyen Bahçeli, "Cumhuriyet demokrasi olmadan nasıl yaşayaca, nasıl ayakta duracaktır? Kılıçdaroğlu söylesin de öğrenelim" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i de hedef alan Bahçeli, "İYİ Parti Başkanı da 'Ülkemizin demokrasi krizinde olduğu' söylemiş, elbette bu söylemiyle halt etmiş, hezeyana gömülmüş, siyaset ve fikir yoksunu olduğunu gözler önüne sermiştir. Kriz demokraside değil, Türkiye'ye karşı muhalefet meclisinde buluşan kimlik kimlik kaybına uğramış partilerdedir" diye konuştu.

CELAL ADAN'IN KÜFRÜNÜ SAHİPLENDİ

Meclis Başkanvekili Celal Adan, geçtiğimiz günlerde Meclis'te, HEDEP Milletvekili Sırrı Sakık'ın konuşmasının ardından mikrofonunun açık olduğunu unutarak küfür etmişti. Adan'ın "Pez...ler" dediği duyulmuştu.

Bahçeli, konuşmasında Celal Adan'ı da savundu. Bahçeli, "Geçtiğimiz hafta TBMM'de haince konuşma yapan tescilli bir bölücüye hakettiği cevabı yüreklice veren Meclis Başkanvekilimiz ve İstanbul Milletvekilimiz sayın Celal Adan'ın isabetli sözleri bizim sözümüzdür" diye konuştu.

Celal Adan'a destek) Sayın Adan sahipsiz değildir yalnız değildir, saldırılar istifa çağrıları ve hakaretler ayaklarımızın altındadır ve hükümsüzdür. Meclis kürsüsüne gelip arkasına aldığı birtakım zırvalarla bize cesaret temsili olanlar aklını başına alsın, akıllarını alırım onların!

Editör: Bekir GÜNEŞ