Gazete Emek - Konuya ilişkin yazılı açıklama paylaşan Erdem, CHP ile Halk TV arasında yapılan canlı yayın anlaşmasının tek taraflı fesih edildiğini duyurdu. Kararını paylaşan Erdem, "Halk TV isimli televizyon kanalı ile partimiz arasında yapılmış olan ve Anayasa Mahkemesi (Sayıştay) denetimine tabi; 01.01.2023 tarihli protokolün 6.3. maddesi kapsamında, partimiz tek taraflı fesih hakkını kullanmış, Halk TV ile tüm ilişkimiz sona ermiştir" dedi. 

CHP ile Halk TV arasındaki anlaşma, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile parti sözcüsünün her açıklamasının canlı yayın olarak verilmesi üzerineydi. 

Benzer anlaşmanın KRT ve Tele 1 ile de yapıldığı öğrenildi. Ancak anlaşma feshinin yalnızca Halk TV'ye yönelik yapıldı. CHP yönetiminin, Halk TV'de  CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu'na yöneltilen ağır eleştiriler rahatsız olduğu belirtiliyor. 

CHP Halk TV ile olan anlaşmasını sona erdirdi. Bu anlaşmanın niye sona erdirdiğini ise açıklamadı. Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu şu açıklamayı yaptı

Halk TV ile CHP arasında, parti yönetiminin basın ve grup toplantılarının yayınlanması karşılığında yapılan, Sayıştay denetimine de tabi olan anlaşma, CHP tarafından tek taraflı olarak feshedilmiştir. CHP yönetiminin en doğal hakkı olan bu kararı saygıyla karşılıyoruz.

Halk TV’nin objektif haberciliğinin muhatabı seyircisidir, izlenme oranları, seyircisiyle kurduğu derin ve sarsılmaz bağ da bunun kanıtıdır.
Çağdaş Türkiye’den, kuruluş değerlerinden, halktan, emekten, gerçekten yana haberciliğimizden, RTÜK’ün rekor cezalarına rağmen taviz vermedik, şimdi de öyle olacak.

Editör: Bekir GÜNEŞ