Gazete Emek- MHP lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 2023 mesajı verdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Karadeniz'de doğalgaz rezervinin bulunduğuna ilişkin açıklamasına destek veren Bahçeli, paylaşımlarında CHP'ye yüklendi.

Öte yandan dün Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir televizyon programında Bahçeli için “Küçük aklıyla ‘altılı masa’nın içine fitne sokmaya çalışıyor” demişti. Bahçeli'den bu sözlere de yanıt geldi.

"Türkiye, 2023’e dev umutlarla, dalga boyu yüksek heyecanlarla, her gün bir yenisine şahit olmaktan bahtiyarlık duyduğumuz müjdelerle giriyor. Ayaklarımıza vurulan paslı zincirler kırılıyor, engeller anbean kaldırılıyor, toplumsal rahatlama ve milli huzur gittikçe kökleşiyor" diyen Bahçeli açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

2023 yılında sevinci az, kaygısı çok; öveni az, söveni çok bir ülke olmaktan kurtulmakla birlikte; gıptayla bakılan, hayranlıkla adından bahsettiren, kronik sorunları karamsar karşı duruşlara rağmen aşmayı başaran bir ülke tablosuna inşallah vasıl olacağız.

Geçtiğimiz Pazartesi günü, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan açıklamayla Karadeniz’deki Çaycuma-1 kuyusunun 3 bin 23 metre derinliğinde 58 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz rezervinin keşfedildiğini öğrenmiş olduk. Bu gelişmeden de hakikaten sevinç duyduk.

Enerji alanında muazzam fetihler'

Altılı Masadan ‘Ortak Mutabakat metni’: metinde yeni dönem için neler var? Altılı Masadan ‘Ortak Mutabakat metni’: metinde yeni dönem için neler var?

Böylelikle Karadeniz’de keşfi yapılan toplam rezerv miktarının 710 milyar metreküpe ulaştığı netleşmiştir. Bu rezervin ekonomik değerinin 1 trilyon dolar olduğu ifade edilmiştir. Fatih Sondaj Gemimiz, Karadeniz’de enerji alanında muazzam fetihler yapmaktadır.

Dünyada pek çok ülke artan maliyetler kapsamında enerji darboğazıyla boğuşurken, Türkiye bu alanda gücüne güç katmaktadır. Türkiye’miz enerjide hem terminal ülke hem de üretim üssü olarak sivrilmektedir.

'İstikbal Türkiye’nindir'

Bulunan doğalgaz rezervinin muhtemel sosyal, siyasi, ekonomik ve ticari etkisi şimdiden göz kamaştırmaktadır.