Gazete Emek - Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Türkiye seçimsiz bir döneme girmiştir. Önümüzdeki bu zorlu süreç doğru etkin kararlı kaliteli ve sonuç odaklı gelişmelere birer birer sahne olmalıdır. Milletimizin beklentisi sürdürülebilir hizmettir. Eğer siyaseti aklın rehberliğinde somut gerçekteki düğümlerin çözülmesi veya sorunların sürüklediği çıkmaz sokaklardan çıkabilme kabiliyeti şeklinde yorumlarsak ki en isabetli tarif de kanaatimce budur. O halde gereğini yapmak için vakit kaybetmeksizin işe koyulmalıyız. Yeni yüzyılda mutlu devlet huzurlu fert idealine el birliğiyle inanç birliği halinde muhakkak ulaşmalıyız.

"Cumhur İttifakı Türk devrinin serden geçti yüreğidir. Tarihi dokumuza kültürel müktesebatımıza milli özlemlerimize doğrudan muvaffak olan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi milletler mücadelesindeki stratejik kuvvetimizdir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini sorgulayan karalayan yaralayan çevrelerin asıl korkusu uyanan devin ayağa kalkması, küresel ve bölgesel hadiseler karşısında özü geçen bir Türkiye’nin doğudur. Doğum sancılı olsa da doğan kuvvet lider ülke Türkiye’dir.

İsrail, müzakerelerde ilerleme kaydedilmemesi halinde Refah’a kara saldırısı tehdidini gündemde tutmaktadır. Batı Şeria da tehlike altındadır. Siyonist azgınlığın hesabı Filistin topraklarını yutmak, Filistinli mazlumların mısır ve Ürdün’e sürmektir. Bu tarihin ne vicdanın ne de insanlığın kabul etmeyeceği bu barbarlığın sonu yoktur. Birleşmiş Milletler Filistin sorununun çözümünde acz içindedir. Reforma tabii tutulması artık kaçınılmazdır. Güvenli konseyindeki veto sistemi makul çözüm arayışlarını devamlı tıkamakta, ahlaki ve şeffaflıktan yoksun olarak kabule dilmekte bu da BM’nin temel ilkeleriyle çelişmektedir. Konsey yapısı ve daimi üyelerin veto yetkisi nedeniyle dünya barışı ve çatışmaların önlenmesi için bir umut olmaktan bugünkü haliyle çok uzaktır. BM güvenlik konseyi ikinci dünya savaşının hemen sonrasındaki şartlarda kurulmuştur. Kararlar 15 üyenin en az 9’unun onayıyla alınıyor olsa da sadece daimi üye statüsündeki ülkelerin veto hakkı bulunmaktadır. Konseydeki üyelik şartlarının ve yetkililerin değişikliği için BM anlaşmasında değişiklikler yapılması zorunluluğu ertelenemez düzeydedir. Daimi üyeliklerin sorgulanması tartışmaların önemli bir unsurudur.

"Daimi üyeler tarafından sahip olunan veto yetkisinin yerine çift çoğunluk sisteminin getirilmesi, veya daha geniş bir ülke yelpazesinin uluslararası karar alma süreçlerine dahil edilmesi görüş bildirmesine imkan sağlayacak bir mekanizmasının inşası teklifimizdir.

İsrail'e yakıt satışı) Soyadının ağırlığını taşımaktan aciz onların nerede durduğunun kimlere hizmet ettiğini kuşkusuz herkes bilecek ve öğrenecektir.3-5 belediye almak siyasi ikbal ve ihtiraslarını tatmin etmek maksadıyla her türlü kılığa girenleri milletimiz hoş görmeyecektir.

"Öyle insanlar vardır ki kalbi kof dışı dost görünür; öyle yaklaşırlar ki dışı hoş özü boştur. Bilinmelidir ki Cumhur İttifakı hesap yapanlara mecbur değildir.

İmamoğlu'na Hamas tepkisi!

"İstanbul Belediye başkanının ABD’nin bir tv kanalına yaptığı açıklamalar, bu çerçevede Hamas’a terör örgütü iftirası atması ne hikmetse jet yakıcılarda bir rahatsızlık uyandırmamıştır. Bu şahsın ağzından PKK-YPG’ye karşı tek bir kelamın çıkmadığı acaba sadece biz mi duymadık. PKK’ya terör örgütü diyemeyen İstanbul Belediye Başkanı’nın Hamas’a terör örgütü yaftası vurmasının akılla, izanla, vicdanla bağdaşır bir yanı olmadığını sadece biz mi düşünüyoruz. Siyasetin Jetgilleri neredesiniz? Niye konuşmuyor, üç maymunu  oynuyorsunuz? Toprağını, yuvasını, insanını savunan Hamas’a terör örgütü demek Netantahu’ya vekalet etmek, siyonizmin değirmenine su taşımak, cinayetleri onaylamak demektir.

Almanya Cumhurbaşkanı'na İmamoğlu tepkisi: Şaibeli!

"Cumhurbaşkanımızla görüşmeden İstanbul Belediye başkanına koşan Almanya Cumhurbaşkanı’nın niçin böyle program akışına ihtiyaç duyduğu bizim nezdimizde soru işaretleriyle doludur. Döner edebiyatını kullanarak iç siyasete dahil olan CHP’li belediye başkanlarını ayağının tozuyla ziyaret eden Almanya Cumhurbaşkanı’nın vermek istediği potansiyel mesajları şaibeli ve şüphelidir.

"Türkiye’nin bir Kürt sorunu yoktur, çok tehlikeli bölücülük ve terör sorunu vardır.

FERDİ TAYFUR’ AÇIKLAMASI GELDİ

Sosyal medya hesabından yayınladığı ve arka planda Ferdi Tayfur'un şarkısının çaldığı videoyu, 'Cumhur İttifakı'nda çatlak' şeklinde değerlendirenlere de yanıt veren Devlet Bahçeli, "'Bahçeli Erdoğan'a savaş açtı', balans ayarı çekti, MHP-AKP savaşı yükleniyor. MHP AKP'ye atanmış bir kayyumdur. Bu iddia sahiplerinin hepsi baltayı taşa vurmuştur. Cumhur İttifakı sonuna kadar var olacaktır ve ayakta kalacaktır" dedi.

Benzer yorumları yapan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na da seslenen Bahçeli "Senin de klinik bir vaka olduğunu söylüyor ve toplum adına tedavi altına alınmanı tavsiye ediyorum" ifadesini kullandı.

HEDEF ALDIĞI BAKAN ŞİMŞEK'E SAHİP ÇIKTI

MHP lideri ayrıca, geçen günlerde 'yerel halk' tanımlaması üzerinden isim vermeden hedef aldığı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e de sahip çıktı.

Bahçeli, "Hazine ve Maliye Bakanımızın da her zaman arkasındayız. Sömürge kuklaları ile görülecek işimiz vardır" dedi.

İHANETİ TEBRİK ETMEK BİZİM DEFTERİMİZDE YAZMAZ"

Bahçeli, son olarak İYİ Parti'de genel başkan değişiminin yaşandığı kurultaydan da bahsetti.

Kurultayın ardından neden tebrik etmediği sorusuna yanıt veren Bahçeli, şöyle konuştu:

"Hiçbir partinin iç işlerine karışma amacımız yoktur. İhtiyacımız da yoktur. MHP neden tebrik etmedi suçlamasıyla karşı karşıya bırakılıyor. 104 siyasi parti var, her biri kongresini yapar. Neden tebrik etmediğimi söylüyorum. İhaneti tebrik etmek bizim defterimizde yazmaz."

Astrolog Meral Güven hakkında soruşturma başlatıldı Astrolog Meral Güven hakkında soruşturma başlatıldı

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

CUMHUR İTTİFAKI VURGUSU

* Türkiye seçimsiz bir döneme girmiştir. Milletimizin beklentisi sürdürülebilir hizmettir. Cumhuriyet'in yeni yüzyılında tarihi sorumluluklarımız var. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi siyasi ve stratejik kuvvetimiz.

* Ahlaki tutarlılığın vatansever duruşun müstesna markası olan Cumhur İttifakı siyasi istikrarın kökleşmesinde muazzam bir rol oynamıştır. Cumhur İttifakı Türk devrinin serdengeçti yüreğidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni sorgulayan çevrelerin asıl korkusu uyuyan devin ayağa kalkmasıdır. Doğum sancılı olsa da doğan kudret lider ülke Türkiye'dir.

"NETANYAHU LAHEY'DE YARGILANACAK"

* Mısır'da devam eden rehine takası ve ateşkes görüşmeleri sonuca varılması gönülden desteğimizdir. Gazze'nin yanı sıra Batı Şeria da tehlike altındadır. Bu barbarlığın sonu yoktur. Türkiye İsrail soykırımının takipçisi olacaktır. Dökülen kanlar yerde kalmayacaktır. BMGK'daki veto sistemi çözüm arayışlarını tıkamakta. Netanyahu vakti ve saati geldiğinde Lahey'de yargılanacak tarihe soykırımcı olarak geçecektir.

"ÜÇ BELEDİYE ALMAK İÇİN..."

* Cumhur İttifakı hesap yapanlara mahkum değildir. Biz siyaseti adam gibi yaparız yalan ile yol alınmayacağını çok iyi biliriz. İsrail'in safına geçip kabineyi yaylım ateşine tutan müflisleri önce millete sonra Allah'a havale ederiz.

İMAMOĞLU'NU HEDEF ALDI

* PKK'ya terör örgütü diyemeyen İBB Belediye Başkanı'nın Hamas'a terör örgütü demesini akla uymamasını sadece biz mi görüyoruz. Neden 3 maymunu oynuyorsunuz? Neden bunları konuşmuyorsunuz? Yerini yurdunu savunan Hamas'a terör örgütü demek katledilen bebeklere sırt dönmek demektir. Ne utanç verici bir durumdur ki küresel emperyalizmin ellerine "alın beni tepe tepe kullanın" mesajı vermiştir. Allah'ın da bir hesabı vardır. Demlenenleri PKK ittifakı ile gelecek planlayanların günü geldiğinde nasıl maskaraya döneceklerini aziz milletimiz bizzat görecektir.

ERDOĞAN'IN IRAK ZİYARETİ

* Bu ziyaret tarihidir. Ankara-Bağdat ilişkisi 2 ülkenin de yararınadır. PKK Irak'tan sökülüp atılmalıdır.

ALMANYA CUMHURBAŞKANININ TÜRKİYE ZİYARETİ

* Bu esnada Türkiye'ye ziyaret düzenleyip İBB Belediye Başkanı'na alelacele ziyaret eden Almanya Cumhurbaşkanının döner diplomasisi de şaibeli ve şüphelidir. Yine de Türkiye-Almanya ziyaretinin ilerlemesi temennimizdir.

TÜRK-KÜRT AYRIMI TEPKİSİ

* Türkiye'nin kürt sorunu yoktur. Bölücülük ve terör sorunu vardır. Bölücülük yeni yüzyılda kesinlikle bitecektir. PKK/YPG bu topraklardan kazınacaktır. Bölücülükle mücadele ülke içindeki yıkım çevresi çökertilecektir. MHP terörü bir hak arama gören Kürt kökenli vatandaşlarını kucaklayacaktır.

FERDİ TAYFUR’LU YÜRÜME VİDEOSU

* Hazine ve Maliye Bakanımızın da her zaman arkasındayız. Sömürge kuklaları ile görülecek işimiz vardır. Yürüyüş yaptığım videodan sonra çarpık değerlendirmeler yapanlar şimdi beni dinleyiniz adını bile Kobanili Ahmet sen de özellikle dersini almalısın. Bir şey söylemek istesem muhatabına doğrudan söylerim. 'Hainsin diyorsam söyleten sensin...' Bu mesaj Türkiye'nin ayağını kaydırmaya yeltenen kim varsa direkt onlaradır.

BAHÇELİ-ERDOĞAN ARASINDA TARTIŞMA İDDİALARI

* Bazı gazete manşetlerine bakar mısınız; 'Cumhur İttifakı'nda ipler koptu mu?' 'Bahçeli Erdoğan'a balans ayarı çekti.' Cumhur İttifakı sonuna kadar vardır var olacaktır ve ayakta kalacaktır. Kobanili Ahmet senin de klinik vaka olduğunu değerlendiriyoruz. Bir zaman sonra hiçbir aşı sana fayda etmeyecektir. Kütük kafalı iddia sahipleri baltayı taşa vurmuştur. Cumhur İttifakı sonuna kadar vardır, var olacaktır.

İYİ PARTİ'DEKİ KURULTAYI: İHANETİ TEBRİK ETMEK BİZİM DEFTERİMİZDE YAZMAZ

*Son günlerde bir siyasi partide olağanüstü kongreler yapılmış bir yönetim değişikli söz konusu olmuştur. İçişlerine karışma gibi bir hevesimiz yoktur. Bunu herkes iyi bilmelidir. MHP herkes tebrik etti siz niye tebrik etmediniz suçlamasıyla karşı karşıya bırakılıyor. 104 tane siyasi parti var her kongreyi tebrik eden etmeyen olabilir. Neden tebrik etmediğimi gerekçesi ne olursa olsun söylüyorum ihaneti tebrik etmek bizim defterimizde yazmaz.

Editör: Bekir GÜNEŞ