Gazete Emek - Yer6 adlı sosyal medya hesabında paylaşılan videodaki şeriat eleştirisinin hakaret içerikli ifade kabul edilmesi nedeniyle 'Diamond Tema' hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İşte Bakan Tunç'un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım...

Yer6 adlı sosyal medya hesabında paylaşılan video içeriğinde Peygamberimizle ilgili kullanılan hakaret içerikli, çirkin ve provokatif ifadeler nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçundan, paylaşımın yapılmasının ardından derhal 16.06.2024 tarihinde resen soruşturma başlatılmış olup, şüpheli Diamant Tema’nın yurtdışında olması nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkarılmıştır.

İslam dini ve sevgili Peygamberimizle ilgili kullanılan tahrik edici, çirkin ve provokatif ifadeler asla kabul edilemez.

Soruşturma titizlikle sürdürülmektedir.

NE OLMUŞTU?

"Yer6" isimli Youtube kanalında şeriat yanlısı Asrın Tok ile tartışan Diamond Tema hakkında soruşturma açılmıştı.

Diamond Tema gelişmelerin ardından aynı isimli Youtube kanalından canlı yayın açtı. Diamond Tema, burada yaptığı açıklamalar ile yurt dışında kalacağını ve bunun sebeplerini açıkladı.

"O ZEVKİ TATTIRMAYACAĞIM"

Microsoft 365'ten "Tüm uygulama ve hizmetler kurtarıldı" açıklaması Microsoft 365'ten "Tüm uygulama ve hizmetler kurtarıldı" açıklaması

Kendisi hakkında ölmesini isteyen insanların olduğunu belirten Diamond Tema, "Bir daha Türkiye'ye geldiğimde istiyorlarsa tutuklarlar, nezarete atarlar, mahkemeye çıkarız, ifade veririz. Hiç problem değil ama ben bunu bu hafta yaşamak istemedim.

Editör: Bekir GÜNEŞ