Gazete Emek - DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir belediyesi Eşbaşkan adaylarını belirlemek üzere dün halk oylamasına gitti. Yapılan sayım sonucu erkek eşbaşkan aday adaylarının yüzde 50+1 oy oranı yakalayamaması nedeniyle seçim ikinci tura kaldı. Halk oylamasının ikinci turunda ilk ikiye kalan aday adaylarından Doğan Hatun ve Garip Kandemir yarışacak.

DOĞAN HATUN KİMDİR?

Doğan Hatun, Diyarbakır Kulp doğumludur.

Hatun, 2016-2023 yıllarında Maden Mühendisleri Odası eş başkanlığı yapmıştır.

2018-2022 yılları arasında ise TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreterliği yapmıştır. Doğan Hatun kentteki birçok etkinlikte yer aldı. Hatun, Amedspor ile ilgili de birçok çalışmaya öncülük etti. 

Garip Kandemir kimdir?

Erdoğan, Demirtaş ve Kavala’ya “terörist” dedi, İspanyol gazeteciye çıkıştı: “Başını sallama!” Erdoğan, Demirtaş ve Kavala’ya “terörist” dedi, İspanyol gazeteciye çıkıştı: “Başını sallama!”

1976 yılında Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde doğan Garip Kandemir, turizm işletmeciliği ve iktisat alanlarında eğitim almıştır. 

Garip Kandemir, Diyarbakır önceki dönem Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) eş başkanlığı yapmıştır. Garip Kandemir iktisatçıdır.

DEM Parti'nin Diyarbakır'da yenilenen ön seçiminin sonucuna göre kadın eş başkan adayı Serra Bucak oldu.

OY KULLANILACAK MERKEZLER 

Büyükşehir için yarın 17 ilçede yarın şu adreslerde halk oylaması yapılacak:  

Yenişehir: Kaplan Düğün Salonu (İstasyon) 

Sur: Nilgün Düğün Salonu 

Bağlar: Şölen Düğün Salonu 

Kayapınar: Kaplan City (Manolya Salon Gaziler) 

Diğer 13 ilçede ise DEM Parti binalarında oylamalar yapılacak.

Editör: Bekir GÜNEŞ