Gazete Emek - Diyarbakır’da merakla beklenen bir başvuru daha yapıldı. Diyarbakır’da Doğan Hatun’dan sonra Cebbar Leygara da aday adaylığını açıkladı. 

Belediye başkanlıkları seçimi için aday adaylarının başvurusu devam ederken, Diyarbakır’da HEDEP’ten büyükşehir belediyesi eş başkanlığı için bir başvuru daha yapıldı. 

HABERİ OKU: Doğan Hatun, Diyarbakır Büyükşehir aday adaylığı için başvurdu

Kürt siyasetinde uzun yıllardır yer alan ve bir çok partinin kurucular kurulunda yer alan Avukat Cebbar Leygara, HEDEP’ten Büyükşehir belediyesi eş başkan adaylığı için başvurusunu yaptı. 
 

JINKART, Jîn Kadın Butonu ve İlk Adım İstasyonu hayata geçiyor JINKART, Jîn Kadın Butonu ve İlk Adım İstasyonu hayata geçiyor

Geçmişte merkez Bağlar ilçesinde de belediye başkanlığı yapan Leygara Diyarbakır Barosunun da TBB delegesi aynı zamandı. Leygara başvurusu ile ilgili sosyal medya hesabında şöyle bir paylaşımda bulundu.

Özgürlükçü, demokratik, ekolojik, katılımcı ve halkçı bir belediyecilik İçin gasp edilen belediyelerimizi almak için Amed Büyükşehir Belediyesi eş başkanlığı için başvurumuzu yaptık. Hayırlısı olsun. Kazanan halkımız olsun.”

Editör: Bekir GÜNEŞ