Gazete Emek - İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haliç Su Sporları Merkezi’nin açılışı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, “CHP Genel Başkanlığı için aday mısınız?” sorusuna “Benim aday olduğum tek şey var. Aynen İstanbul’da olduğu gibi büyük bir değişim” yanıtını verdi.

“Menzile yürüme hususunda kararlıyım”

Değişim şarttır” diyen İmamoğlu, “Değişim, usulleriyle, sisteme toplumu katışıyla, birtakım hatalardan geri dönmekle mümkün olabilir. Onun yerine doğruları koyarak mümkün olabilir” dedi.

Fikirlerini parti yöneticileriyle paylaştığını belirten İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu değişim noktasındaki fikrimde net olarak kararlıyım. Menzile yürüme hususunda net olarak kararlıyım. Asla kişilere bağlı bir düzenin değil, kalıcı bir demokrasi düzeninin bu ülkede var olması için, bunun partimizde de var olması yönünde kararlıyım.”

Değişimin İstanbul’da iyi bir sonuç verdiğini söyleyen İmamoğlu, “Eminim ki siyasetteki bu anlamda değişim, hele muhalefette ve kendi partimden başlayan bu kıvılcımın Türkiye’ye çok iyi geleceğini çok iyi görüyorum. Bu heyecanla, bu gururla, bu ideallerle yol yürümeye kararlı bir Ekrem İmamoğlu var” diye konuştu.

İmamoğlu sözlerini şöyle tamamladı:

“Eminim ki, Ekrem İmamoğlu gibi düşünen milyonlarca insan İstanbul’da var. On milyonlarca insan Türkiye’mizde var, yüz binlerce insan partimde var. Bunu kovalayacağız ve sonuçta değişim başarısını mutlaka elde edeceğiz. Bu başarı bize yerel seçimlerde de, ondan sonraki genel seçimlerde de tahminimizin çok üstünde, çok daha güzel, çok daha kararlı, çok daha tutarlı, kalıcı başarıları getirecektir.”

CHP’de yeni oluşturulan MYK, ilk toplantısını geçen hafta yapmış ve kongre sürecinin başlatıldığı bildirilmişti. “Değişim” tartışmaları sürerken MYK yarın (12 Haziran) CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında bir kez daha toplanacak.

Editör: Bekir GÜNEŞ