Gazete Emek - Aydın mitinginde yaptığı konuşmada, başta Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere muhalefeti hedef alan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ya bunlar hırsız, bunlardan bu ülkeye fayda olur mu?" dedi. Kimsenin özgürlüğüne, hayat tarzına karışmamış kuşatıcı bir siyaset yaptıklarını savunan Erdoğan, muhalefeti " dikta heveslisi" olmakla suçladı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen mitingde açıklamalarda bulundu.

Seçime sayılı gün kala muhalefete yönelik sert söylemlerini artıran Erdoğan, muhalefeti "Ya bunlar hırsız, bunlardan bu ülkeye fayda olur mu?" sözleriyle hedef aldı. 

İktidarları döneminde kimsenin özgürlüğüne, hayat tarzına, giyimine kuşamına karışmamış kuşatıcı bir siyasetten yana olduklarını iddia eden Erdoğan, muhalefet için "dikta heveslisi" dedi. Erdoğan, "21 yıldır kimsenin özgürlüğüne, hayat tarzına, giyimine kuşamına karışmamış kuşatıcı bir siyasetten yana olduk. Ya da öğretmeninden polisine sanatçısından gazetecisine önüne gelen herkesi tehdit eden dikta heveslisi bir zihniyeti seçeceğiz" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Aydın, 14 Mayıs'ta sandıkları patlatmaya var mısın? Bunlara gereken dersi vermeye hazır mısın? Durmak yok yola devam. Efeler, yiğitler diyarı Aydın, seni yürekten selamlıyorum Aydın.

Sen ki tarihçilerin seyyahların güzelliğini öve öve bitiremediği Aydın'sın. Sen ki Menteşe Bey'in, Aydınoğlulları'nın yurt yaptığı Aydın'sın. Bugün bir kez daha seni yürekten selamlıyorum Aydın.

Bu sene Ramazan ayını özellikle deprem bölgesindeki illerimize ayırdık. Gidemediğimiz illere inşallah teşekkür ziyareti yapacağız. Bunun için 14 Mayıs'tan zaferle çıkmamız gerekiyor. Önümüzde 4 gün kaldı. Pazar günü evlatlarımızın geleceği adına önemli karar vereceğiz. 

Bu CHP LGBT'ci mi bu İYİ Parti LGBT'ci mi bu HDP LGBT'ci mi? Bu yavrucukları hiç saymıyorum. İstanbul-Ankara büyükşehir belediye başkanları bunların en büyük finansörü. LGBT AK Parti'ye, MHP'ye girebilir mi? Cumhur İttifakı'na girebilir mi? Biz ailenin kutsiyetine inanıyoruz.

Oyumuzu ya eser ve hizmet siyasetinden yana ya da yıkım siyasetinden yana kullanacağız. Sandıkları patlatıyor muyuz? Birilerini de sandığa gömüyor muyuz? 

Oyumuzu tecrübeli kadrolara vereceğiz. Bu Bay Bay Kemal varya torununu SGK'ye kaydediyor. Ya bunlar hırsız, bunlardan bu ülkeye fayda olur mu? 

Londra'daki tefecilerden 300 milyar dolar alacağını söyledi. Bunlar tefeci esrar eroin kaçakçısı bunlardan size hayır gelmez. 

"KİMSENİN ÖZGÜRLÜĞÜNE, HAYAT TARZINA KARIŞMADIK"

21 yıldır kimsenin özgürlüğüne, hayat tarzına, giyimine kuşamına karışmamış kuşatıcı bir siyasetten yana olduk. Ya da öğretmeninden polisine sanatçısından gazetecisine önüne gelen herkesi tehdit eden dikta heveslisi bir zihniyeti seçeceğiz.

Yasin Börü yavrumuzu bunlar şehit ettiler. Aydın'daki Kürt kardeşlerime de sesleniyorum. Bunların bu halini görüp de CHP'ye İP'e HDP'ye oy verecek miyiz? Vermeyeceğiz. Ne diyor Bay Bay Kemal, "Selo'yu çıkaracağız" diyor. Bay bay Kemal ne yerlidir ne millidir. Koalisyon günlerine dönmememiz için hepimize görev düşüyor. Pazar günü önemli bir karar vereceğiz. 

Aydın'ın sadece istiklal harbinde değil demokrasi tarihimizde de önemli yeri var. Burası şehit başbakanımız Adnan Menderes'in memleketidir. Merhum menderes ömrünü demokratikleşmeye adamış büyük bir devlet adamıydı.

Minarelerimizde ezanı Muhammedi'ler onun döneminde yükseldi. Menderes'i idama götürenler kimlerdi? o günün CHP'si. Milletimizin göz bebeği olan imam hatip okulları onun döneminde açıldı. Cumhurla cumhuriyet arasındaki uçurumlar ilk kez onun döneminde kapandı. 

Menderes'in yeter söz milletindir diye yürüdüğü yolculuk 27 Mayıs darbesi ile son buldu. Pazar günü bu rövanşı alıyor muyuz?

Tek parti faşizmi temsilcilerinin yalanlarının iftiralarının hedefi olduk. Vesayetle gözümüzü korkutmaya çalıştılar.

Gezi olaylarında sokaklarımızı ateşe vererek bizi sindirmeye çalıştılar. 17-25 Aralık'ta milli iradeyi gasp ettiler. 15 Temmuz'da canımıza kastettiler ailecek. Bay bay Kemal'i de Bakırköy Belediye başkanının evine kaçırdılar. 

"KÜRT VE ALEVİ VİDEOLARININ NE GAYE İLE YAPILDIĞINI İYİ BİLİYORUZ"

Milletimizle aramıza giremeyenler siyaset operasyonları ile hareket ettiler. Seçim bürolarımıza molotof bombaları atıldı.

Kürt ve Alevi videolarının ne gaye ile yapıldığını iyi biliyoruz. Hepsi bizim kardeşimiz, Yaradılanı yaradandan ötürü severiz. Türkiye'nin Suriye'lileştirilmesine rıza göstermeyeceğiz.

Huzur iklimine sahip çıkacağız. Sizi galeyana getirmek isteyenlere fırsat vermeyin. Tepkinizi sandıkta gösterin. Hesabınızı sandıkta sorun. Seçim terörle savaşanla bölücülerle yol alan arasında..."

Editör: Bekir GÜNEŞ