Gazete Emek - Yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin aday belirleme sürecinin devam ettiğini belirterek "Bütün mesele, en ideal aday tespitlerini yaparak ülke genelinde seçimlerden en başarılı şekilde çıkmak" dedi. Rus lider Putin'in Türkiye'ye yapacağı ziyarete ilişkin de konuşan Erdoğan, tarihin henüz belirlenmediğini, görüşmelerin sürdüğünü ve ağustos ayında ziyaretin gerçekleşmesini umduğunu söyledi.

Yaklaşan yerel seçimlere ilişkin mesajlar veren Erdoğan, partisinin aday tespitleri için çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı.

Ülke genelinde seçimlerden başarılı şekilde çıkmak istediklerini söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu: 

"Seçim işleri başkanlığımız altyapı çalışmalarını devam ettiriyor. Şahsım başta olmak üzere bütün MYK üyelerim, MKYK üyelerim, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, tüm milletvekillerimiz, Türkiye genelinde hazırlanan programa göre görevlerine başladılar. Türkiye'yi tarıyoruz, taramaya devam edeceğiz. Bütün mesele, en ideal aday tespitlerini yaparak ülke genelinde seçimlerden en başarılı şekilde çıkmak."

PUTİN'İN TÜRKİYE ZİYARETİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye ziyaretine ilişkin de konuşan Erdoğan,  tarihin henüz belirlenmediğini belirterek ağustos ayı içerisindegerçekleşmesini umduğunu kaydetti.

Erdoğan, "Henüz tarih netleşmedi. Ancak Dışişleri Bakanım, İstihbarat Başkanım, hepsi görüşmeleri yapıyorlar, bu görüşmeler çerçevesinde ağustos ayı içinde inşallah bu ziyaret gerçekleşecek zannediyorum" dedi. 

Tahıl koridoru anlaşmasına da değinen Erdoğan,"Biliyorsunuz biz bu konuda Rusya ile aynı çizgideyiz. Yani Rusya'dan Karadeniz koridorundan gelecek tahılların bizde una çevrilmesi ve buradan un olarak fakir Afrika ülkelerine, az gelişmiş ülkelere de bunların naklini yapacağız. Hatta hatta şu anda bile biz gıda tarım hayvancılık bakanlığımız olarak o adımları atmaya, fakir ülkelere de bu desteğimizi yapmaya devam edeceğiz."

Editör: Bekir GÜNEŞ