Gazete Emek - AKP Bursa Milletvekili Mustafa Varank'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın basketbol oynadığı anları paylaşması gündem oldu. Görüntülerde Varank ve Erdoğan'ın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, AKP Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, MİT Başkanı İbrahim Kalın, AKP İzmir milletvekilleri Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Alpay Özalan da bulunuyordu.

Baş: Komik duruyor

Baş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Basketbol oynadığı videoları yayıp bizim liderimiz hala çok genç pazarlaması yapmak aslında liderinizin genç olmadığını ancak gençmiş gibi gösterilmeye ihtiyacı olduğunu ilan ettiğiniz anlamını taşıyor. Ve komik duruyor.”

Varank: Siyasetçiyim diye utanmadan ortalıkta…

Varank, Baş'ın bu paylaşımına, BTP'nin kurucusu ve Baş'ın babası Haydar Baş üzerinden yanıt verdi. Varank şu ifadeleri kullandı:

“Asıl komik olan, şeyhlik iddiasındaki babasından miras olarak parti devralıp siyasetçiyim diye utanmadan ortalıkta gezip yorum yapabilmek."

Baş’tan yanıt: Babam şeyh olsaydı dizinin dibinden ayrılmazdınız zira bayılırsınız şeyhlere!

Baş ise Varank’a şu yanıtı verdi:

Atatürk’ün fotoğrafı ile video çeken 17 yaşındaki lise öğrencisi tutuklandı Atatürk’ün fotoğrafı ile video çeken 17 yaşındaki lise öğrencisi tutuklandı

Hayatta neye inanırım biliyor musunuz? Kimse bu arkadaş gibi yalan ve iftiraya sarılmamalı, haddini de aşmamalı. Sonra üzülür. Öte yandan utanması gereken babasının partisini yöneten biri değildir, devletin malını babasının malı gibi çarçur edenler, milletin hakkını sağa sola peşkeş çekenlerdir.  Ayrıca babam şeyh olsaydı dizinin dibinden ayrılmazdınız zira bayılırsınız şeyhlere."