Gazete Emek-Sosyal medyada gıda sektöründeki ürünleri inceleyerek içerikleriyle ilgili paylaşımlar yapan 'Gıda Dedektifi' isimli hesabın sahibi Musa Özsoy, gözaltına alındı.

MURAT ÜLKER’DEN SUÇ DUYURUSU

‘Gıda Dedektifi’ hesabından yapılan paylaşımda “Murat Ülker tarafından yapılan yeni bir suç duyurusu kapsamında hesap yöneticimiz Musa Özsoy bir kez daha bu akşam itibariyle gözaltına alınmıştır. Şu bilinmelidir ki, iftira ve ithamlara dayalı bu ve benzeri suç duyurularına asıl cevap elbette toplum tarafından verilecektir” ifadeleri kullanıldı.

DAHA ÖNCE DE GÖZALTINA ALINMIŞTI

Musa Özsoy'un, bir firmanın açtığı dava üzerine daha öncede gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı. Serbest kalmasının ardından yapılan açıklamada ise, 'Gıda Dedektifi' hesabı tarafından yapılan açıklamada, "Ülker hesabımıza yönelik baskısını artırmaya çalışmakta, ürünlerini iyileştireceği parayı davalara ve avukatlara dökmektedir" ifadelerine yer vermişti.

SERBEST BIRAKILDI

Akşam saatlerinde 'Gıda Dedektifi' hesabından Özsoy'un serbest bırakıldığı duyuruldu: "Musa Özsoy serbest bırakıldı. Bizi hassasiyetle misafir eden polislerimize ve nöbetçi savcımıza teşekkür ederiz. Herkes bilsin ki; Türkiye'nin en zengin 'adamının' bizi susturmaya, korkutmaya, tek kelimemizi bile satın almaya asla ama asla gücü yetmeyecek."

Özsoy 25 Eylül 2023'te de gözaltına alınmış, yine gerekçesinin Ülker'in şikayeti olduğunu açıklamıştı. Ülker'in "Ülker aleyhimize açtığı davalarda ürünlerinin sağlıksız olmadığını iddia ediyor. Bakın 50 yıldır ürettikleri en basit abur cubur olan çubuk kraker reklamında bile "Sağlığınız için günde 4-5 porsiyon sebze ve meyve tüketin" akar bandını yayınlamak zorundalar. Peki neden?" paylışımı nedeniyle dava açtığı ortaya çıkmıştı. 

Araç muayenesinde prosedür değişti: Artık zorunlu olmayacak Araç muayenesinde prosedür değişti: Artık zorunlu olmayacak

Kaynak: Birgün

Editör: şilan