Gazete Emek - 2023'ün ikinci yarısında Erwin, arazide etrafa saçılmış plastik poşetler ve çitlerin üzerine yerleştirilmiş kartonlar gibi tuhaf olaylar fark ettiğini, yıllarca hayvanlarla çalışarak geliştirdiği sezgilerinin, farklı davranan Laura'da bir şeylerin ters gittiğine işaret ettiğini söyledi. 

İnek Laura, zaman içinde kendini diğer hayvanlardan izole etmeye başladı. Durumdan şüphelenen müdür Erwin, ahıra kameralar yerleştirdi. Bir veteriner tarafından muayene edilen inek Laura'nın, aylarca Türk göçmenin istismarına maruz kaldığı ortaya çıktı. 

Bu tür vakaları araştıran Hayvan İstismarı Ulusal Uzmanlık Merkezi, bu tür eylemlerin ahlaki açıdan da kınanması gerektiğini söylerken, Koordinatör Nienke Endenburg, atlara, ineklere ve köpeklere yönelik benzer vahşet örneklerine dikkat çekerek hayvan istismarının ciddiyetini vurguladı.

RAIR Foundation USA tarafından daha önce bildirildiği üzere, Fransa'da 24 sabıkası bulunan bir göçmen, sekiz aylık dişi Samoyed cinsi bir köpek olan Flicka'ya tecavüz etmek ve kaçırmak suçlarından 4 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 

Sınır dışı edilen Türk göçmen, su anda Türkiye'nin kuzeyinde ikamet ediyor.

Mehmet'in Hollanda'daki geçmişinde de sık sık rahatsızlıklara neden olduğu, 2019 yılında üzerinde 6 kilogramdan fazla esrarla tutuklandığı belirtildi.

İsrail-İran savaşına dahil olan ülke ve gruplar belli olmaya başladı İsrail-İran savaşına dahil olan ülke ve gruplar belli olmaya başladı

Erwin, Mehmet'in cezadan kurtulmasına şaşırdığını ifade ederek, "Böyle bir şeyin olması tek kelimeyle rezalet. Laura'nın da duyguları var. İnsanların yanında oldukça stresli ve temkinli davranıyor" diye konuştu. 

Editör: Bekir GÜNEŞ