Gazete Emek- Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İletişim Bakanı Fahrettin Altun, Eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı hedef aldı. Altun, Demirtaş’ın Kobanê Davası’yla ilgili “Fahrettin Altun ile Süleyman Soylu’nun aleyhimize algı yaratma faaliyetleri ilk değil. Ancak bu yalanlara, bir grup hırsız ile kokainci dışında inanan kimse kalmadı sanırım. Tabii ki yaptıkları yargıya müdahaledir ve açıkça suçtur. Günü geldiğinde yargıya hesap verirler” açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Sedat Peker, operasyonun ardından ilk defa konuştu; Mehmet Ağar ve Pelikancıları hedef aldı

Altun’un, Selahattin Demirtaş'ın ismini vermeden baş harfleriyle S.D. yazması dikkat çekti.

Son seçim anketi: AKP parti tarihinin en düşük oy oranını gördü

“AKLI SIRA TEHDİT EDİYOR”

Altun’un paylaşımları şöyle: “‘6-8 Ekim Olayları' nın ve öldürülen onlarca canın sorumlusu S.D., besleme medyaya mülakat verip bana ve İçişleri Bakanımıza parmak sallıyor, aklı sıra tehdit ediyor. Belli ki kuklası olduğu terör örgütü PKK’dan bu yönde bir emir almış.

S.D. ve terör örgütünün siyasi uzantısı HDP türlü yalanlarla milletimizin arasına nifak sokmaya çalıştılar. Ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef aldılar. Bunların elinde binlerce insanımızın kanı var. Bu kan emiciler, emperyalistlerin kucağında solculuk oynuyorlar.

Nesrin Nas: Siyasi partiler sürekli olarak 'Kürtler bizim kardeşimizdir' diyor; ama mesele bu değil

“YASİN’İN HESABINI VERECEKSİNİZ”

Terör örgütleriyle iş birliği yaparak ve terör örgütlerine üye olarak ülkemize ve milletimize ihanet eden herkes hukuk önünde hesabını verecektir. Aziz milletimize meydan okuyan herkes gerekli cevabı hukuk sınırları içinde alacaktır.

Selahattin Demirtaş: Asıl Kobanê davasını bu iktidar değiştikten sonra göreceğiz

Siz de bu memlekete verdiğiniz her zararın ve canına kıydığınız her Yasin’in hesabını vereceksiniz. Güvendiğiniz terör örgütleri ve emperyalist hamileriniz sizi hukuk önünde hesap vermekten alıkoyamayacak."

Kaynak: T24