ÖTV indirimli araç alımına düzenleme geliyor: Neler değişecek? ÖTV indirimli araç alımına düzenleme geliyor: Neler değişecek?

Gazete Emek-İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP'deki değişimin ardından ilk kez canlı yayın konuğu oldu.

Halk TV'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimin kaybedilmesine ilişkin olarak "Umutların tavan yaptığı noktada seçimi kaybettik. Seçimi kaybettikten hemen sonra derlenip toparlanmanın ve kendine gelişin şart olduğunu ortaya koyacak duyguları veremedik. Biz herhangi bir seçim gibi davranarak o geceyi sıradanlaştırdık. Ben ertesi sabah insanlara seslenmek zorunda hissettim kendimi ve yaptım. Milyonlarca insanın kalbi kırılmıştı" dedi.

İmamoğlu'nun yanıtları şöyle:

GÖLGE BAŞKAN ELEŞTİRİLERİNE NE DERSİNİZ?

-Ben ortada bir sıkıntı varsa ortak akıl çalışmaları yapmak isteyen ve genel başkanımızla bu yolda yürüyen biriyim. Bizden gürültü ayrışma vs. bekleyenler boşuna bekler.

ÖZGÜR BEY'İN SOLA KAYMA YÖNELİMİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?

-Ben genel başkanımızın CHP'nin özünü kaybetmeden siyaset yapma amacını son derece doğru buluyorum. CHP'nin 6 ilkesi var. O zaman bundan da uzaklaşmayacaksınız. Genel başkanımız sokağa halka inmekten bahsediyor ben de zaten halkın içindenim.

YENİDEN İSTANBUL İTTİFAKI OLUR MU?

Son söz söylenmeden İstanbul ve Türkiye'nin lehine olacak her şeye açığım. Akşener'le konuşmamızda da verimli ve pozitif bir sohbet yaptık. Son söz söylenene kadar her şey konuşulmalıdır. Ben bu noktada gelin İstanbul'da konuşalım deme hakkına sahip değilim. Ben sadece Sayın Akşener'le iyi niyet dili ile bir konuşma gerçekleştirdim. Bu konuşmayı da önemsiyorum ve bir iş birliğinin de olabileceğini düşünüyorum.

BU TABLODA YA İŞ BİRLİĞİ OLMAZSA?

Ben hayatımda olumsuzluğa yer vermem. Ben hala olumlu düşünüyorum. Toplumsal ittifak zemini zaten oluştu. Biz İstanbul'la ve her yaştan vatandaşımızla muazzam bir iş birliği kurduk.


 

Kaynak:Gerçek Gündem

Editör: Derya çelik