Gazete Emek - MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, "İki haftadır Gazze’de zincirleme insani felaketler yaşanmaktadır. Soykırım raddesine ulaşan hunhar saldırılar artık sabır ve tahammül sınırlarını çoktan aşmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak çağrımız şudur: Eğer bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, milletimle açık açık paylaşıyorum ki, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır" açıklamasının ardından Bahçeli'ye bir destek de Davutoğlu'ndan geldi.

Davutoğlu, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"Günlerdir algı yönetimi ve provokatif çıkışlar ile Gazze’de yaşanan katliamı perdelemeye çalışanlara rağmen, bu insanlık suçuna dur demek adına atılan her adımı ve yapılan her çağrıyı desteklediğimiz gibi; sayın Devlet Bahçeli’nin Gazze ve Filistinli kardeşlerimiz için dile getirdiği ifadeleri de takdirle karşılıyor, destekliyorum."

Bahçeli'nin Gazze için yaptığı çağrıya Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da bu akşam sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla destek vermişti.

Editör: Bekir GÜNEŞ