Gazete Emek CHP'nin dün düzenlenen Parti Meclisi toplantısının ayrıntıları netleşmeye başladı. Dünkü PM toplantısında kurultay tarihi 5 Kasım olarak açıklanmıştı, CHP tüzük kurultayına ise 25-26 Kasım'da gedecek. Kurultayın nerede yapılacağına ise MYK karar verecek.

Halk Tv yayınına bağlanan Şeyma Paşayiğit, Parti Meclisi'nden bilgiler aktardı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Parti Meclisi'nde dün yaptığı açılış konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu parti içi meselelerin ülke meselerinin önüne geçtiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu PM'de değişim mesajlarına da değindi. Kılıçdaroğlu "Zor bir süreçten geçtik, ama yenilgiyi de erken kabullendik. Hatasızız demiyorum ama seçim sonuçlarını hiçbir kurulda tartışmadan değişim çağrısı yapıldı. Son derece yanlıştı" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 28 Mayıs seçimlerinden bir gün sonra, değişim çağrısını yapan isimdi. Kemal Kılıçdaroğlu, değişim çağrısı yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ilk kez bu kadar net tavır koymuş oldu.

Kılıçdaroğlu'ndan İstanbul mesajı

Kılıçdaroğlu CHP İl Başkanlığı seçimlerine de değindi. Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanlığı için "Kazanan kim olursa olsun her iki adaya da eşit mesafedeyim" dedi.

Kılıçdaroğlu "Kazananın 'Ben CHP'nin İstanbul İl Başkanıyım. Kazananın Ekrem Bey'i yeniden başkan yapacağım demesi lazım, kim kazanırsa kazansın demesi lazım" diye konuştu.

Aday sayısı 3'e çıktı

CHP'de genel başkanlık yarışı için 3 aday var. Özgür Özel ve Örsan Öymen adaylıklarını açıklamıştı. Ünal Karahasan da, bfün parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

Editör: Bekir GÜNEŞ