Gazete Emek-Memleket Partisi kurucu üyelerinden Ali Dursun partisinden istifa etti. Dursun yaptığı açıklamada "Memleket Partisinin amacı seçimleri kazanmak değil , muhalefete seçimi kaybettirmektir" dedi.

Sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyuran Memleket Partisi kurucu üyelerinden Ali Dursun, "Memleket Partisinin amacı seçimleri kazanmak değil, muhalefete seçimi kaybettirmektir. Siyasi kariyerimi noktalıyorum. Son zamanlarda özellikle milletvekilliği adaylık sürecinde yaşanan entrikalar ve teşkilatlardaki yozlaşmalardan ötürü Memleket Partisi'nden istifa etmiş bulunmaktayım." dedi.

Dursun'un paylaşımı şöyle:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti yüzüncü yılında belki de önümüzdeki yüzyıl sonrasına dahi etki edebilecek çok önemli ve kapsamlı bir seçim sürecine adım adım yaklaşmaktadır. Bu sürecin ehemmiyeti ne yazık ki partimizce önemsenmemektedir. Bünyesinde uzun zamandır bulunduğum Memleket Partisi'nde siyaset yaptığım süre içerisinde yaşanan bunca olaya rağmen sükunetimi korudum ama artık vakit adil, şeffaf ve dik durma vaktidir. Bu zamana kadar sessizliğimi korumamın tek sebebi partimin ve genel başkanımız Sn. Muharrem İnce'nin zarar görmemesini istediğimdendir fakat gelmiş bulunduğumuz noktada artık sessizliğimi korumam mümkün olmayacaktır. Son zamanlarda özellikle milletvekilliği adaylık sürecinde yaşanan entrikalar ve teşkilatlardaki yozlaşmalardan ötürü Memleket Partisi'nden istifa etmiş bulunmaktayım. Sağlıcakla kalın."

Kaynak: Evrensel 

Editör: Derya çelik