Gazete Emek-Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası üyeleri “taban maaş hakkı” talebiyle bugün Ankara’da bir araya geldi.

Bakan Yusuf Tekin ile görüşme talepleri kabul edelmeden eylemlerini sonlandırmayacaklarını belirten öğretmenler, saatlerce TBMM önündeki Milli Egemenlik Parkı’nda bekledi.

ANKA'nın aktardığına göre 4 saat süren beklemenin ardından, TBMM Genel Sekreteri Talip Uzun eylem yapan öğretmenlerin yanına giderek, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şanlıoğlu’nun görüşmeyi kabul ettiğini söyledi. Bunun üzerine öğretmenlerden bir grup temsilci Şanlıoğlu'yla görüşmek için bakanlığa gitti.

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, CHP İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel, CHP Tokat Kadim Durmaz, DEM Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca ve EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca öğretmenlerin eylemine katılarak destek verdi.

Yapı Yol Sen'den AFAD önünde basın açıklaması: "Baskı ve sürgüne son" Yapı Yol Sen'den AFAD önünde basın açıklaması: "Baskı ve sürgüne son"

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası Başkanı Eren Edebali “Yarın TBMM’de muhalefetin kanun tekliflerini, araştırma önergelerini Genel Kurul’a sunacağını biliyoruz. Yüz binlerce öğretmenin talebi olduğu ifade etmek istiyoruz. Yoksa ikinci bir Cemal Taştan vakası istemiyoruz. İkinci bir hakaret duymak istemiyoruz" diye konuştu.  

Kaynak: Duvar

Editör: Derya çelik