Gazete Emek - Özel'in açıklamalarından satır başları: 

"Daha 20 gün önce üst üste aldığımız şehit haberlerinden acısı yüreklerimizi yakarken bu sefer aynı üs bölgesinden bu kez 9 vatan evladımızın şehitlik haberini aldık. Bizler evlerimizde rahat uyuyalım şanlı bayrağımız dalgalansın diye hayatlarından feragat ettiler. Bir kez daha başsağlığı dileklerimizi iletiyorum. 

Son 3 ayda koordinatı, rakımı belli aynı olan üs bölgemizden 19 mehmetçiğimizi kaybettik. Her şehit haberinden sonra aynı ezberi tekrar etmeye bizi de peşlerinden gitmeye ve hesap sormamaya davet ettiler. Ekonomi kötü yönetiliyorsa, dış politika kötü yönetiliyorsa eleştirirsiniz, içişlerinde zafiyat vardır eleştirirsiniz. Ama şehit haberleri gelir tartışmayın derler, evlatlarımızın kanı yerde kalmayacak derler. Siz konuşmayın derler. Biz konuşacağız ki evlatlarımızın kanı yerde kalmayacak değil, kanı akmayacak. Biz buna itiraz ediyoruz. 

Provokasyon yapıp şehit cenazelerine militanlarına götürüp bizi protesto etmeye kalktılar. 

Bu kez Saadet, Gelecek, DEVA, Demokrat Parti imzalamadı. CHP kendi bildirgesini MYK'sında imzalamıştı. Bugün Meclis Başkanlığı'na sunuyoruz. Hepsi okunsun, kim kimin yanında duruyor hepsi belli olsun. Üyelerinin vatanseverliğine, Atatürkçülüğüne sahada hepsine şahit olduğu, AKP-MHP'nin de yanlış politikalarını eleştiren İyi Parti'nin de kendi bildirgesini imzalamasını bekliyoruz. Aksi bizi çok üzüyor. 

Marmara Denizi'nde peş peşe depremler: Naci Görür'den açıklama geldi Marmara Denizi'nde peş peşe depremler: Naci Görür'den açıklama geldi

CHP seçimden oy almak amacıyla değil, herkes ayrımsız acısız yaşadığında paha biçilemeyecek, rengi olmayan iki şeyin farkında olduğunda; bütün emekçileri CHP'nin sevgi ve saygısıyla kucaklıyoruz. Sizin için başaracağız, hep birlikte başaracağız. Adalet ve Kalkınma Partisi hayat pahalılığı yaratmadı. Sadece Türkiye'yi dış politikada bizi yalnızlaştırarak kötülük yapmadı. Onlar ülkenin genleriyle oynadı. Yürütmenin başı, terör saldırısı olmuş, kimi telefon açmış kime açmamış onun tartışması sürüyor. 

Erdoğan'a "şehit telefonu" tepkisi: Gurur duyuyorum 

"Bazı milletvekilini arayıp bazı milletvekillerini aramazsanız her şey olmuşsunuz devlet adamı olamamışsanız demektir. Bazı telefonların gelmesi, gelmemesinden daha kötüdür. Gelmeyen telefondan gurur duyuyorum!

20 aydır pençe operasyonu sürüyor. Siyasi ve askeri hedefleri ve bu hedeflere ulaşma durumu nedir; zafiyet var mıdır? Bu soruların hepsine yanıt arıyoruz. Bu operasyonda neden hedeflere ulaşılmadığını takip etmeye devam edeceğiz. Suriye'deki askerlerimizin ihtiyaçlarının giderilip giderilmediğini takip edeceğiz. Bu sorular bizim sorularımız değil, Mehmetçiğin ailelerinin sorularıdır. 

NATO tepkisi 

İsveç'in NATO üyeliği için bir dönem kıyamet koparan sonra anlaşan komisyonda adımı atan AKP'ye şunu soruyoruz. Bir müttefikin terör tanımı NATO üzerinden tartışılıyorsa PKK ve destekçisinin ABD'nin NATO'nun birinci müttefiki ise siz ABD ile ilişkiler konusunda nasıl bir irtibat kuruyorsunuz. Siz hem PKK-YPG'yi ABD'yi destekliyor diyeceksiniz, hem can ciğer kuzu sarması olup, ABD ile f16 pazarlığı yapıp milletin gözünün içine bakıp yapacaksınız. NATO'nun bir müttefiki saldırı altındaysa bu bütün NATO'ya yapılmış bir saldırıdır.

Editör: Bekir GÜNEŞ