Gazete Emek- Suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Habertürk canlı yayınında "Tanırım, arkadaşım" dediği Reşat Hacıfazlıoğlu’yla telefon görüşmesini paylaştı.

Videoda Reşat Hacıhafızoğlu telefonu "Reisim ne yapıyorsun" diyerek açıyor. Peker ise Soylu'ya yönelik "Bizimki ne yapıyor?" diye soruyor. Hacıhafızoğlu ise "Sıkıştırdılar onu" diyerek karşılık veriyor. Peker, böyle bir açıklama beklediğini belirterek "Pislik demesi oldu mu?" diye soruyor. Hacıhafızoğlu ise "Onu ağzından kaçırdı herhalde. Yardımcısı Ahmet abiyle görüştüm 'öyle bir şey yapması mümkün değil ağzından kaçırdı herhalde' dedi" diyor. Peker, "Bu adamın gençliğinden beri emeğimiz var neden böyle yaptı" diye soruyor. Hacıhafızoğlu, "Sen Ağar'a karşı şey yaptın. Biz 6 ay nöbet tuttuk ilde. Böyle bir şey nasıl yaptı hayret ettim" diye karşılık veriyor.

Peker ve Hacıhafızoğlu arasında geçen konuşmalar şu şekilde:

Peker: Napıyon?

Hacıfazıoğlu: Evdeyim, evdeyim. Sen nasılsın reisim iyi misin?

Peker: Bugüne kadar iyiydim ama bizimki ne yapıyor?

Hacıfazıoğlu: Yav ben de bugün şaşırdım valla, ne bileyim ben anlamadım ki, burada çok sıkıştırdılar onu. Senin…

Peker: Anladım abi anladım. Sıkıştırdılar, ilk gün açıklama yaptı suç örgütü lideri diye. Bizim bir arkadaşımız dedi üstüne geliyorlar hani kusura bakma bir iki şey söyleyecek. Yav ama o pislik oldu mu abi ya?

Hacıfazıoğlu: Onu ağzından kaçırdı sanıyorum ya. Onu ağzından kaçırdı reis. Ben onu bugün … oturduk konuştuk.

Peker: Ahmet kim?

Hacıfazıoğlu: Ahmet abi onun yardımcısı, beraber onunla. Diyor ki onun olması mümkün değil yani onu bir şey yapmazlar ama ağzından mı kaçırdı nasıl yaptı bilmiyorum.

Peker: Bakan yardımcısı mı Ahmet Bey?

Hacıfazıoğlu: Yok yok onunla beraber, başkan yardımcısıydı, şimdi onunla beraber, onun işlerini yapıyor.

Peker: Abi bir Ankara’ya git sen bu işi toparla, biz bu adama güveniyoruz, bu adamın yüzünden biz bu kadar şey yaptık. Bütün onun düşmanlarını diskalifiye ettik abi. Abi pislik olur mu? Bizim kız çocuklarımız var, okula gidiyor o çocuklar, arkadaşları pisliğin oğlu diyecekler. Suç örgütü filan anladık da abi.

Hacıfazlıoğlu: Onu ben konuşacağım onunla, nasıl öyle bir şey söyledi ben de şaşırdım ona.

Peker: Babasıyla, Hasan abiyle konuşsana abi onu.

Hacıfazlıoğlu: Hasan abi hasta, yürüyemiyor, rahatsız Hasan abi. Yarın bir gün gelir buraya, bir görüşeceğim onunla.

Peker: Ya da sen Ankara’ya git abi.

Hacıfazlıoğlu: Ankara’da değil o, yarın gelir tahminim. Ya yarın ya öbür gün gelir o. Burada babasına bakmaya, amcası da komada, babası da rahatsız.

Peker: Abi bizim Berat Bey’e olan şeyimiz onun için biliyorsun da abi?

Hacıfazlıoğlu: Biliyorum abi bilmez olur muyum? Burada da çok üzerine geldiler. Bunun öyle bir şey yazmasından ben de hayret ettim yani. Bu kadar kendini taşıyan adam nasıl öyle bir kelime kullandı şaşırdım yani. Hatta bugün fazla şey yapmak istemedim, bayramda gelecek konuşuruz dedi, tamam dedim. Anlattım ben de bugün. Ne yapacağız bilmiyorum ki, nasıl bir boşluğa düştü.

Peker: Eniştesi var ya, onu bir aradım, onunla konuşacaktı, Varis babaya dedim şunu bir bulun. Çocuğu şarkıcı olan var ya yardımcı olmuştum, ona bir git konuş diyecektim. Bu nedir, niye böyle yapıyor.

Hacıfazlıoğlu: Ben de şaşırdım yani.

Peker: Abi bu adamın gençliğinden beri emeğimiz var da abi onda, bize nasıl böyle…

Hacıfazlıoğlu: Biliyorum abi işte. Sen bu Ağar’a karşı zaten şey yaptın, biz 6 ay nöbet tuttuk orda ya ilde ya. Böyle bir şeyi nasıl yaptı ben ona hayret ettim ya. Sen Varis’e dedin mi böyle böyle

Peker: Ben dedim, onu bir söyle. O da şey yapmış, Süleyman Bey şey demiş, kimseyle konuşma demiş, o da korkudan herhalde yalan söyledi. Ona da o kadar iyiliğimiz var.

Hacıfazlıoğlu: Biliyorum ya, bunun böyle bir şey nasıl der, babasından şey yapmaz. Babası böyle bir şeye de müsaade etmez, babası seni sever Allah için yani.

Peker: Hasan abiyle abi biz senin orada da 29 sene mi oldu, 91’di da, ilçe başkanıydı babası o zaman, 30 sene oldu neredeyse.

Hacıfazlıoğlu: Biliyorum sana ayrı bir sevgisi var sana Hasan abinin. Bu nasıl böyle bir hata yapmış anlamış değilim. Ben şey düşünüyorum, yukardakinin bastırmasıyla senin aranı açma maksadıyla olduğunu düşünüyorum. Burada üzerine çok aşırı derecede geliyorlar.

Peker: Tamam bize iyiliği var, bize dostluk yaptı, cenazede sana söyledi, tamam. Ama biz de ona dostluk yaptık da abi durup dururken heriflerle düşman olduk. Ona inandık dedi böyle böyle, o yapıyor dedi.

Hacıfazlıoğlu: Onun şeylen arasının olması mümkün değil, Ağar’la onun arasının olması

Peker: Ya Ağar değil abi o öbür konuda o bize ne dedi, biz ona inandık damat bey konusunda.

Hacıfazlıoğlu: Sen ne yapıyorsun, nasıl durumun?

Peker: Abi benim durumum çok iyiydi de bu konudan sonra… Bu konudan sonra, e biz abi bu adama güvendik dönecektik, hani nisanda dönecektik abi?

Hacıfazlıoğlu: Hiç başka şeyden bir haber gelmedi mi? Hiçbiriyle bir irtibat kurmadın mı?

Peker: Herkes arıyor, kimseyle görüşmüyorum. Ya bir mücadeleye girdik abi, çocuğumuza silah doğrulttular da abi, karımızın özel eşyalarının odasına girmeye kalktılar da abi, evimi narkotik köpeğiyle aradılar da abi, böyle şey olur mu! Böyle namussuzluk olur mu abi ya!

Hacıfazlıoğlu: Ya biz senden çok takip ediyoruz.

Peker: Ne diyor abi akrabaları Süleyman Bey’in orada

Hacıfazlıoğlu: Ya hepsi seni haklı görüyor yani. Onun çok yakınınlan görüştüm biz de çok şaşırdık diyor.

Peker: Abi gençliğini ilk yıllarından beri bu kadar emek verdik o bizim dönüş biletmizdi abi ya

Hacıfazlıoğlu: Evet. Bunun böyle olması.. Ben neyse bakacağım ben şimdi ona.

Peker: Berat beyle ilgili “durdur” dedi durdurduk, “yayınla” dedik yayınladık. Böyle bir şey olur mu abi ya.

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Peker’in bir dizi video ile gündeme getirdiği iddialar üzerine geçen hafta önce TRT Haber’e, dün ise Habertürk’e canlı yayına çıkmıştı. Hakkındaki iddiaları reddeden Soylu’ya bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli destek vermiş, Soylu da Bahçeli’ye teşekkür etmişti.

Peker, Soylu'nun açıklamalarının ardından "Reşat Hacıfazlıoğlu’yla HTS kayıtlarını neden çıkarmıyorsun? Seninle konuştuktan sonra neden peki beni arıyordu?" demişti.

Peker, bugün attığı tweette İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenerek, “Saat akşam altıda sana bir hediyem var” demiş, mecazi anlamda ‘etlerini parça parça koparacağını’ daha önce söylediğini belirtmişti.

Kaynak: BirGün