Gazete Emek- İzmir'in Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında 9 Eylül'de Kordon'da birçok etkinlik düzenlenecek. Etkinliklerin ardından gecenin finalinde ise Tarkan konser verecek. Konsere İzmirlilerin dışında çevre şehirlerden ve İstanbul’dan katılım bekleniyor.

 

 

 

 

Tarkan'ın konseri nedeniyle Kordon'daki kafe ve restoranların rezervasyonları haftalar öncesinden doldu. Bölgede bulunan birçok mekan kutlamalara özel, içinde alkollü içecek, çerez ve meyvenin olduğu kişi başı 625 ile bin TL'lik fiyat uygulamasını hayata geçirdi. 

 

 

 

'DOLULUK ORANIMIZ KAPASİYEYİ AŞTI'

 

Kordon'da yer alan işletmelerin birinde görevli garson Oktay Çalar, "Doluluk oranımız kapasiteyi dahi aştı. Konser açıklandığından itibaren rezervasyonlar doldu. Konserin yapılacağı alan Kordon Boyu olacak. Lazer ışık gösterileri de yapılacak. Belki bin kişiyi yerimiz olmadığı için reddetmişizdir. O gün bir cümbüş olacak. Tarkan'ın sesini duymak bile insanlara yetecek" diye konuştu. 

 

 

Restoran işletmecilerinden Coşkun Düzel ise "Yaklaşık 1 aydır gündemimizde konser var. Bütün Kordon esnafı konsere hazır. Yıllardır buralardayız. Bu tarz organizasyonlar hep Gündoğdu Meydanı'nda olur" ifadelerini kullandı.