Gazete Emek - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Diyarbekirspor'lu Cem Çelik'e uçan tekme atan Mustafa Genç'e 6 maç ceza verdi. PFDK, tekmeyi yiyen Cem Çelik'e ise 5 maç ceza verdi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, geçen hafta Diyarbekirspor futbolcusuna uçan tekme ile saldıran Bursaspor oyuncusu Mustafa Genç’in cezasını açıkladı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta oynanan Bursaspor – Diyarbekirspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle verilen cezaları açıkladı.

PFDK, yeşil-beyazlı futbolcu Mustafa Genç’e 6 müsabakadan men, 10 bin 800 TL de para cezası verdi. 

Mustafa Genç'in saldırısına uğrayan Cem Çelik ise 5 maç ceza aldı. Genç futbolcu X hesabından yaptığı TFF'yi de ekleyerek, açıklamada, "Diyarbekirspor-Bursaspor maçında uçan tekme yedim tekmeyi atan 6 maç, tekme yiyen ben 5 maç ceza aldım bu nasıl adalet" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Fenerbahçe'de seçim günü: Ali Koç ve Aziz Yıldırım başkanlık için yarışıyor! Fenerbahçe'de seçim günü: Ali Koç ve Aziz Yıldırım başkanlık için yarışıyor!

Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig’in 18'inci haftasında oynanan Bursaspor- Diyarbekirspor maçında, Bursasporlu oyuncular, yenik düştükleri maçta Diyarbekirsporlu oyunculara saldırmıştı. 

Editör: Bekir GÜNEŞ