Gazete Emek- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir televizyon programında “Operasyon çocuğudur” dediği Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, tartışmaya ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Özdağ, kendisine “Hayvandan aşağı biridir. Soros çocuğudur” diyen Soylu'ya yüklenerek, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na “Haziran- Kasım 2015’te ne olduğunu anlat” çağrıda bulundu. Soylu’nun siyasi geçmişine ilişkin de konuşan Özdağ, kendisinin de geçmişte bir takım operasyonlarda yer aldığını itiraf etti. 

‘2015’TE NE OLDU ANLAT’ 

Özdağ, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, "Ben bu ülke için resmi olarak çalışırken, Soylu, DYP ilçe başkanı olarak Tansu Çiller'in etrafında 'anneciğim' diye dolaşıyordu" dedi. Özdağ, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na çağrıda bulundu. Özdağ, "Sayın Davutoğlu korkmayın, tehdit edildiğinizi kamuoyunda gördük, çıkın, Haziran - Kasım 2015 arasında ne olduğunu anlatın. Çünkü benzer bir çalışma tekrar başlamış görünüyor" dedi.

Özdağ'ın açıklaması şöyle:

“Zafer Partisi’nin politikasından rahatsızlık duyanların başında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gelmektedir. Çünkü Soylu, Suriyelilerin sözde entegrasyon politikasını yürütürken Türk halkını yanlış yönlendirmekte ve yanlış bilgi vermekte, Türk halkına yalan söylemekte ve aldatmaktadır.

Zafer Partisi ise Türk milletine Soylu ve küçük ekibi tarafından söylenen yalanları ifşa etmektedir. Süleyman Soylu benimle kamuoyu önünde girmiş olduğu, ‘Türkiye’de doğan Suriyeli bebeklere vatandaşlık verelim’ tartışmasını fena halde kaybetmiş ve utanç içinde geri çekilmişti. Daha sonra bir silah ruhsatı meselesinde kamuoyu önünde benimle tartışmaya girmiş ve kendisine bağlı emniyet müdürünün yalanlamasıyla bu tartışmayı da kaybetmişti.

Soylu’nun TGRT’deki hezeyanları ancak mağlubiyetlerin kızgınlığı ve Türk milletine karşı kurulmak istenen komplo çerçevesinde anlaşılabilir.

TGRT’de benimle ilgili olarak Soylu, ‘Soros çocuğu’ ifadesini kullanmıştır. Soros ve desteklediği vakıflar sığınmacıların Türkiye’de kalması için başından beri çalışmaktadır. Zafer Partisi de sığınmacıların vatanlarına dönmesi için çalışmaktadır. Soylu ise sığınmacıların Türkiye’de kalması için mücadele etmekte ve Soros’la aynı çizgiyi temsil etmektedir. Süleyman Soylu bana operasyon çocuğu demiş.

GÖREVLENDİRMEYLE OPERASYONLAR YAPTIM 

Benim Türkiye Cumhuriyeti devletinin değişik kurumları için yurt içinde ve yurt dışında Türkiye’nin milli güvenliği konusunda kanunlar çerçevesinde ve yazılı görevlendirmeyle bazı operasyonlar yaptım doğrudur, bazı operasyonlar yönettiğim doğrudur.

 

Ben bu ülke için alışırken Soylu, DYP ilçe başkanı olarak Tansu Çiller'in etrafında ‘anneciğim’ diye dolaşıtığını da sonrasında bir genel başkanın çantacılığını yaptığını da biliyoruz.

 

Soylu’nun yer aldığı operasyonlarla benim gerçekleştirdiğim operasyonlar arasında gerçekten çok fazla fark var. Onun hangi operasyonları yaptığını Youtube’da birazcık dolaşınca bütün Türkiye hatta bütün dünya izledi.

 

Soylu’ya moralini bozacak ama bir şey daha söyleyeyim, kendi bakanlığı döneminde İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan ama yaptırılan bazı bilimsel çalışma merkezli operasyonlarda benim yetiştirdiğim kadrolar tarafından gerçekleştirilmiştir.” 

Kaynak: Artı Gerçek