Gazete Emek- Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Zehra Zümrüt Selçuk görevden alındı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, iki ayrı bakanlığa dönüştürüldü. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na Derya Yanık atandı.

AKP MKYK üyesi olan yeni Bakan Yanık, 2015 yılında MHP lideri Devlet Bahçeli ile ilgili yazdığı bir Twitter paylaşımında Bahçeli'ye "çapsız" demesi dikkat çekti.

Kabinede değişiklik:  Ruhsar Pekcan ve Zehra Zümrüt Selçuk görevden alındı

Yanık, 10 Ekim 2015 Gar katliamından sonra ise Bahçeli'yi etiketleyerek şunları yazmıştı:

"Size de yazıklar olsun! Ruhunuz tümüyle iğdiş edilmiş artık anladık! Gerçekten yazıklar olsun!  TR'nin yönetilemez hale gelmesini iştahla bekliyorsunuz anladık! Şu halde milliyetçilikten falan bahsetmeyin artık!

Hedef kitlenizi çözdünüz, oy çoğaltmaya dönük hamleler bunlar anladık! Ama o kitle sizin sonunuz olacak, göremiyorsunuz! Biz Mizânı bekleriz; siz orada yüzünüz kara çıkacaksınız huzura!"

Ahmet Davutoğlu'nun '128 milyar dolar' videosu sosyal medyaya sızdırıldı

Ayrıca Derya Yanık'ın, 2013 yılında FETÖ'ye dair de paylaşımlarda bulunduğu ortaya çıktı.

Norveç televizyonu Başak Demirtaş ve kızlarının cezaevi yolculuğuna eşlik etti

17-25 Aralık'ta üst düzey siyasi görevlilerin de aralarında bulunduğu kişilere yönelik yapılan yolsuzluk operasyonuna dair de fikir belirten Derya Yanık, ''Bizden yolsuzlukları savunmamızı bekleyenler çok beklerler! Kimin ne hesabı varsa versin'' dedi.