Gazete Emek-Yunanistan'ın Nostradamus'u olarak bilinen ve 1994 yılında hayatını kaybeden "Yunan Nostradamus" lakabıyla tanınan Aziz Paisios'un İstanbul ve 3. Dünya savaşı hakkındaki kehanetleri ortaya çıktı.

Filistin'de savaş çıkacağını öngören "Yunanistan'ın Nostradamus'u" lakaplı Aziz Paisios, çatışmaların artmasının Üçüncü Dünya Savaşı'nı tetikleyeceğini öngörmüştü.

Athos Dağı'ndaki Yaşlı Paisios, hayatı boyunca Orta Doğu'daki kargaşa da dahil olmak üzere bir dizi tahminde bulundu.

Onun kehaneti Filistin'de başlayan bir çatışmaya işaret ediyordu

Orta Doğu'daki bir çatışmanın ardından Üçüncü Dünya Savaşı'nın patlak vereceğini öngördüOrtodoks Kilisesi'nin en sevilen azizlerinden biri olan Paisios'un, Ukrayna'daki savaşı ve Gazze'deki kan dökülmesini doğru tahmin ettiği söyleniyor.

7 Ekim katliamından bu yana ve Gazze'deki savaş devam ederken, takipçileri onun yetenekli olduğuna ve tahminlerinin doğru olduğuna ikna olduğundan kehanetleri Yunan medyasında dolaşıyor.

Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in CHP Genel Merkezi'ndeki görüşmesi başladı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in CHP Genel Merkezi'ndeki görüşmesi başladı

Şunları söylediği aktarılıyor: "Filistin bir savaş alanına, Ölü Deniz bir mezara dönüşecek."Bu ilk yarı olacak ama ikinci yarı da olacak."

Aziz Paisios, Ortadoğu'da tırmanan gerilimin tetiklediği bir Üçüncü Dünya Savaşı'nın eşiğinde dünyanın bulunacağını da belirtti.

"Ortadoğu, Rusların da yer alacağı bir savaş alanı haline gelecektir.

"İstanbul'da Ruslarla Avrupalılar arasında büyük bir savaş çıkacak ve çok kan dökülecek" dedi.

1924 yılında Kapadokya'nın Pharasa kentinde Arsenios Eznepidis adıyla doğan sanatçı, Türkiye ile Yunanistan arasındaki nüfus mübadelesi sonrasında mülteci olarak ailesiyle birlikte Yunanistan'a gitti.

1949'da Yunanistan'ın kuzeydoğusundaki Athos Dağı'nda (Kutsal Dağ) keşiş oldu.

Sina Dağı'na gittiği kısa bir mola dışında, hayatının uzun bir döneminde münzevi bir yaşam tarzını benimseyerek kalacaktı.

Athos Dağı, Rus savaş çığırtkanı Putin'in bile 2016'da ziyaret ettiği Ortodoks inancının önemli bir parçası.

Kanser mücadelesinin ardından 1994 yılında 69 yaşında vefat etti.

Hayatı boyunca sevilen bir Hıristiyan figürü iken, ölümünden sonra özellikle Yunanistan, Kıbrıs ve Rusya'da daha popüler hale geldi.
 

Kaynak:Halk TV 

Editör: Derya çelik