Gazete Emek- Şırnak Valiliği, kent genelinde izinli faaliyetler dışında yapılması planlanan gösteri ve yürüyüş gibi etkinliklerin 15 gün süre ile yasaklandığını açıkladı.

 

 

 

 

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in hakkında el koyma kararı alınan ve Milli Park ve Bahçeler'e devredilen Beykoz'daki evine silahlı saldırı düzenlendi. 1 kişi ağır yaralandı. 

 

 

RTÜK üyesi Okan Konuralp, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, 2016 yılında Diyarbakır'ın Sur ilçesinde ölen oğlu Hakan Arslan'ın kemiklerinin 7 yıl sonra babası Ali Rıza Arslan'a bir torba içerisinde verilmesiyle ilgili haber yüzünden Halk TV'ye para ve 5 program durdurma cezası verildiğini açıkladı.

 

 

 

 

GÜNÜN ÖZETİ 

 

Sağlık Bakanlığı'ndan 'muayene kotası' açıklaması: "Kota uygulaması yoktur"

 

 

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Halihazırda mevcut uygulamaya göre, MHRS’de bir kişinin aktif olarak üç randevusu bulunabilmektedir" denildi.

 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şırnak'taki orman katliamına karşı yürüyüş çağrısı 

 

Siyasi partiler ve çevre örgütleri, Şırnak'taki orman katliamına karşı 17 Eylül’de yürüyüş kararı aldı. Yürüyüş için sosyal medyadan çağrı yapan kurumlar yürüyüş için #TalanaKarşıYürüyoruz etiketiyle çağrı yaptı.

 

 

 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çevre örgütleri ve siyasi partilerin doğa talanına karşı yapacağı yürüyüşe valilik engeli

 

 

Şırnak Valiliği, kent genelinde izinli faaliyetler dışında yapılması planlanan gösteri ve yürüyüş gibi etkinliklerin 15 gün süre ile yasaklandığını açıkladı.

 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN 

 

 

 

 

 

 

 

Sedat Peker'in evine silahlı saldırı: 1 kişi yaralandı 

 

 

 

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Beykoz'daki evine sabah saatlerinde silahli saldırı düzenlendi. 1 kişi ağır yaralandı. 

 

 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gazeteci Sinan Aygül tahliye edildi

 

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül, koronavirüs izni kapsamında tahliye edildi. 

 

 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP'li vekil: 27 bin 456 yabancıya konut alımı sonrası vatandaşlık verildi

 

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, son iki sene içerisinde 27 bin 456 yabancıya konut alımı sonrasında vatandaşlık alımı için uygunluk belgesi verildiğini iddia etti. 

 

 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN