Gazete Emek-"Ali Koç'u kızdıran konuşma; işte Arda Güler ve ailesiyle yapılan görüşmenin detayları"

Barcelona ve Real Madrid'in istediği Fenerbahçe'nin genç futbolcusu Arda Güler'in tercihini yaptı. Genç yıldızın Real Madrid’e transfer olması beklenirken, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Arda ve ailesi arasında yaşanan görüşmenin de detayları ortaya çıktı.
Barcelona ve Real Madrid'i peşinden koşturan Fenerbahçe'nin genç yeteneği Arda Güler'in eflatun beyazlılara imza atması bekleniyor.

18 yaşındaki genç yıldız, Koç'a ayrılma isteğini bildirdi. Barcelona'ya yakın olan ve Fenerbahçe'de 1 yıl daha oynadıktan sonra gitmesi beklenen Arda'nın, Real Madrid'in kendisi ve ailesini ikna etmesinin ardından kalmamaya karar verdiği öğrenildi.

ALİ KOÇ SİNİRLENDİ | Sözcü'den İrfan Yirmibeş'in haberine göre Ali Koç’un; Arda, ailesi ve temsilcileri geri adım atmayınca sinirlendiği; “Demek ki imzalar gönüllere atılmıyormuş” diyerek kararı kabullendiği belirtildi.

İspanyol medyası da dün gün boyu 18 yaşındaki yıldızın Real Madrid ile Barcelona arasında tercih yapacağını duyurdu.

İlerleyen saatlerde Marca ve AS gazeteleri, Real Madrid'in Arda ve ailesini ikna ettiğini, genç yıldızın 17.5 milyon Euro'luk opsiyonuna karşın Mor Şimşekler'in 20 milyon Euro'ya transferi bitireceğini ileri sürdü.

ARDA GÜLER’İN 2022’DEKİ SÖZLERİ | Fenerbahçe Kulübü, Mart 2022’de genç futbolcularıyla yeni sözleşme imzalamış ve toplu bir imza töreni gerçekleştirmişti.

O törende konuşan Arda Güler, şu ifadeleri kullanmıştı: “Başta üzerimde emeği olan aileme çok teşekkür ederim. Tüm hocalarıma çok teşekkür ederim. Burada sizlerle beraber olmak benim için büyük bir onur ve gurur. İnşallah hepimiz Fenerbahçe'ye uzun yıllar hizmet ederiz. İyi başarılar sağlarız. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Muhammed ağabeyin dediği gibi sözleşme bizim için biraz prosedür. Biz zaten Fenerbahçeliyiz, burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Oynadık, oynamaya da devam edeceğiz. İnşallah bu kulübe çok katkımız olacak. İyi ki Fenerbahçe. Alex benim çocukluk idolüm. İnşallah onun gibi iyi bir oyuncu olabilirim. İnşallah onun kadar buraya hizmet edebilirim.”

ARDA GÜLER, İSPANYA’DA MANŞETLERDE | İspanya’nın iki büyük kulübü Real Madrid veya Barcelona’ya transfer olacağı iddia edilen milli futbolcu Arda Güler, İspanyol spor basınında bugün manşetlere çıktı.

Marca, “Madrid, Güler’i Barcelona’nın elinden alıyor”, Sport “Madrid’den Güler için büyük teklif”, As “Güler Madrid’i seçiyor” ve El Mundo Deportivo “Arda Güler için onu Real Madrid’e yaklaştıran beyaz saldırı” ifadelerini manşetine çıkardı.

İspanyol gazeteleri “Fenerbahçe’nin 18 yaşındaki incisi, bonservis bedelinden biraz fazlasıyla 20 milyon avroya Real Madrid’e gelmek üzere. Real Madrid Kulüp Başkanı Florentino Perez, dün akşam Türk futbolcuya Barça’dan çok daha yüksek bir teklif götürdü. Fenerbahçe ve Arda Güler’den bugün onay gelmesini bekliyor. Transferi sonlanmaya yakın.” diye yazdı.

Genç futbolcu Arda’nın büyük bir yetenek olduğunu vurgulayan gazeteler, Türk futbolcunun Barcelona, Sevilla ve Milan’dan gelen teklifleri geri çevirerek Real Madrid’i seçtiğini ancak 1 sezon başka bir takımda kiralık oynaması seçeneğinin halen masada olduğunu ileri sürdü.

Editör: Derya çelik