Hakları için Meclise yürümek isteyen öğretmenler polis ablukasında Hakları için Meclise yürümek isteyen öğretmenler polis ablukasında

Gazete Emek - Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bu yıl öğretmenler için ikinci kez il içi ve iller arası isteğe bağlı atama gerçekleştireceklerini açıkladı. 

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yusuf Tekin, "Öğretmenlerimizin çalışma ortamlarını düzenlemek ve eğitimde huzur iklimi oluşturmak önceliklerimiz arasındadır. Öğretmenler Odası Buluşmaları'mızda meslektaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz istişareler ve öğretmenlerimizin yoğun talepleri doğrultusunda il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirmelerini ikinci kez gerçekleştireceğiz" dedi. 

İller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvurularının 11-16 Temmuz alınıp atama işleminin 18 Temmuz'da yapılacağını belirten Yusuf Tekin, "İl içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 23-26 Temmuz 2024 tarihleri arasında alınarak atama işlemi 30 Temmuz 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir. Hayırlı olsun inşallah" ifadelerini kullandı.

Editör: Bekir GÜNEŞ