Gazete Emek - Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın ardından Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da kadınların süresiz nafaka hakkına göz dikti. Aile hukukunun tamamen değiştirileceğinin sinyalini veren Tunç, nafaka, tazminat ve boşanma gibi konuların 'arabuluculuk' sistemiyle çözülebileceğini savundu.

"AİLE HUKUKUNU SİL BAŞTAN ELE ALACAĞIZ"

Kira davalarında olduğu gibi aile hukukunda da arabuluculuk sistemi getirilmesi gerektiğini savunan Bakan Tunç, 'her iki tarafın da dikkate alınacağını' söyledi. Aile hukukunun sil baştan ele alınacağı mesajı veren Tunç'un konuyla ilgili NTV'ye yaptığı açıklamalar şöyle:

"Özellikle aile hukuku ile ilgili geniş bir çalışmamız var. Aile hukukunu sil baştan ele alacağız. Aile hukukunda arabuluculuğu getirmek lazım. Şu anda aile hukukunda mümkün değil. Aslında birçok ülkede aile hukuku alanında arabuluculuk uygulaması iyi gidiyor. Türkiye'de de aile hukukunda arabuluculuk söz konusu olursa. Boşanma, tazminat, nafaka sorunları ile ilgili arabuluculuk olabilir. Vatandaşların mağduriyetini gidermemiz lazım. Her iki tarafı da dikkate alarak bir çözüm bulunmalı."

Editör: Bekir GÜNEŞ