Gazete Emek - HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş Artıgerçek’ten İrfan Aktan’a önemli açıklamalarda bulundu.
 

HABERİ OKU: Tuncer Bakırhan’dan Ahmet Türk’ün çekilmesi, ön seçimler ve seçim ittifaklarına ilişkin açıklamalar

İstanbul Belediye Başkanlığı için şunları söyledi: “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için henüz partimiz DEM Parti’den bize bir öneri gelmedi, ama halk ister, partimiz de uygun görürse, demokrasi ve toplumsal barışın önünü açacağına inanırsak, düşünebiliriz” dedi.

Gazeteci Aktan bu önemli görüşmeyi aktarırken Başak Demirtaş’ın Edirne Cezaevi’nde Selahattin Demirtaş ile görüştüğünü ve konunun bu görüşmede gündeme geldiğini belirtiyor.
 

Hayvan hakları savunucularına sert müdahale: Yerlerde sürüklediler Hayvan hakları savunucularına sert müdahale: Yerlerde sürüklediler

HABERİ OKU: DEM Parti’nin Diyarbakır’da tekrarlanan ön seçiminde ikinci tura kalan adaylar belli oldu

Başak Demirtaş’ın kendisine aday olması halinde birilerine kazandırmak veya kaybettirmek için değil, İstanbul’da kazanmak için yarışa gireceğinin de altını çiziyor.

HABERİ OKU: Leyla Zana çözüm sürecinin bilinmeyenlerini anlattı: 'İlk defa duyuyorsunuz'

Şimdiye kadar hem Diyarbakır Büyükşehir hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığı için ismi zikredilen Başak Demirtaş, ilk defa konu ile ilgili basına demeç veriyor. 

Editör: Bekir GÜNEŞ