Gazete Emek - DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara'da 51 il ve ilçe belediye başkanı adaylarını açıkladı. Seçmenlere DEVA belediyeciliğini büyütmek, onları başka bir belediyeciliğin olduğunu da ikna etmeleri gerektiğini söyleyen Babacan, "Buradan tüm vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Önümüzdeki yerel seçimler, bu iktidara bir sarı kart göstermenin en önemli fırsatıdır. İşte bu hükümetin icraatlarından memnun değilseniz, onları uyarmak istiyorsanız, gelin yerel seçimlerde hep beraber açıkça sarı kartı gösterelim. Biliyoruz ki iktidar bu kafa ile sonuç üretemeyecek. Üzülerek söylüyorum hiçbir alanda başarı üretemeyecekler. Onun için bu yerel seçimlerde sarı kartı gösterelim ama genel seçimlerde kırmızı kartı hazırlayalım ve genel seçimlerde kırmızı kartı gösterip bu dönemi beraberce sona erdirelim" ifadelerini kullandı.

Babacan'ın konuşmasının ardından il ve ilçe belediye başkanları anons edildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Cenap Ekinci,

Van’daki kayyum protestoları dördüncü gününde: 'Akış, Hakkari halkının meşru belediye başkanıdır' Van’daki kayyum protestoları dördüncü gününde: 'Akış, Hakkari halkının meşru belediye başkanıdır'

Ardahan Belediye Başkanı Adayı Halil Kaçar,

Bilecik Belediye Başkanı Adayı Kadir Emre,

Gümüşhane Belediye Başkanı Adayı Hamza Çakır,

Kırıkkale Belediye Başkanı Adayı Esra Yılmaz ve

Tunceli Belediye Başkanı Adayının Veysel Güler olduğu belirtildi.

Programda ayrıca, 45 ilçenin belediye başkan adayı açıklandı.

PROF. DR. CENAP EKİNCİ KİMDİR?

Prof. Dr. Cenap Ekinci, 1974 Diyarbakır Çınar doğumlu. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi mezun oldu. 2016 tarihinden itibaren tıpta doçentlik unvanı aldı. Dicle üniversitesi rektörü başdanışmanlığından 1 yıl sonra istifa ederek AK Parti’den siyasi hayata geçti. Evli 3 çocuk babası. İyi derecede İngilizce biliyor. 
 

Kaynak: Mücadele Gazetesi 

Editör: Bekir GÜNEŞ