Gazete Emek- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 5 yıllık Stratejik Planı’nı hazırlamak amacıyla belediye binası önünde açtığı stantlarda halkın taleplerini toplamaya başladı.

Amedspor kombineleri Passolig’den nasıl alınır? Amedspor kombineleri Passolig’den nasıl alınır?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre; kentin 2024-2029 Stratejik Planı’nı hazırlamak amacıyla “Geleceğimizi Birlikte Planlıyoruz” sloganıyla ‘Halk Günleri’ hayata geçirildi. Belediye hizmet binası önünde açılan 9 ayrı stantta, DİSKİ Genel Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler, Sağlık İşleri, İmar ve Şehircilik, Çevre Koruma ve Kontrol, Gençlik ve Spor Hizmetleri ile Ulaşım ve Sosyal Hizmetler daire başkanlıkları yetkilileri yurttaşların talep ve önerilerini dinlemeye başladı.

YURTTAŞLAR TALEPLERİNİ FORMLARA DOLDURUYOR
Hafta boyunca açık kalacak stantlarda, yurttaşlarla yüz yüze görüşmeler gerçekleştiriliyor. Yurttaşlar, Stratejik Plana ilişkin formları doldurarak talep ve önerilerini dile getiriyor. Okuma yazma bilmeyen yurttaşların sorunları ve çözüm önerileri ise dinlenerek not ediliyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun da belediye önündeki stantları ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

5 YILLIK STRATEJİK PLAN HAZIRLANACAK
17 ilçenin muhtarlarıyla ayrı ayrı yapılan toplantılarla başlayan Stratejik Plan hazırlığı, Halk günlerinin ardından sivil toplum örgütleri, belediye eş başkanları ve meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarıyla devam edecek. Yapılacak çalışmalar sonucu toplanacak öneri ve talepler üzerinden 5 yıllık Stratejik Plan hazırlanacak.


Kaynak: Duvar 

Editör: şilan