Gazete Emek- Diyarbakır Bağlar Belediyesi Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun özel kalem müdürü olarak görev yapan Sıddık Aycıl’ın dört şubenin de müdürlüğünü yaptığı ortaya çıktı. Daha önce bazı üniversitelerdeki fakülte dekanlıklarında karşılaşılan bu durumun belediyede yaşanmasının, belediye çalışanları arasında rahatsızlık yarattığı belirtildi.

Medyascope’den Ferit Aslan’ın haberine göre, Diyarbakır’da, 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) adayı Zeyyat Ceylan, merkez Bağlar İlçesi’nde yüzde 70 oy almasına rağmen Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işinden edildiği için belediye başkanı olamamış ve mazbatası verilmemişti. Ceylan’ın yerine yüzde 25 oy alan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) adayı Hüseyin Beyoğlu belediye başkanı olmuştu. Beyoğlu’nun göreve başlaması ile Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü’nde acil tıp teknisyeni olan Sıddık Aycıl, Bağlar Belediyesi’nin özel kalem müdürlüğüne getirildi.

ÖZEL KALEM DIŞINDA DÖRT MÜDÜRLÜK DAHA AYCIL'A VERİLDİ

Özel kalem müdürü olarak belediye görev yapan Aycıl’a, daha sonra belediye içerisindeki önemli şube müdürlüklerinden İmar ve Şehircilik, Yapı Kontrol, Teftiş Kurulu ve Kültür ve Sosyal İşler müdürlükleri de verildi. Özel kalemin dışındaki dört önemli şube müdürlüğüne vekaleten bakan Aycıl’ın bu kadar koltuğa sahip olması belediye çalışanları arasında rahatsızlık yarattı.

Konu ile ilgili Bağlar Belediyesi yetkilileri, Sıddık Aycıl’ın asaleten sadece özel kalem müdürü olduğunu, diğer birimlerin müdürlerinin bulunduğunu, bu müdürlerin zorunlu ve izinli olmaları durumunda Aycıl’ın yerlerine geçici olarak, vekaleten baktığını söyledi. Belediyenin hem internet sitesinde hem de kendi içindeki görev paylaşımıyla ilgili tablolarda Aycıl’ın özel kalem müdürlüğü dışındaki müdürlüklere de baktığı görüldü.

Kaynak: Medyascope

Editör: TE Bilişim