Gazete Emek-Kilis'te geçen yıl Mahmut Muhammet Özyer, 15 gün önce doğum yapan 27 yaşındaki Fatime Gül Özyer'i ağır şekilde darp etti. Tedaviye alınan yaralı Fatime Gül Özyer, doktorların müdahalesine rağmen 7 gün sonra vefat etti.

Olayın ardından tutuklanan ve hakkında 'eşe karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle dava açılan Mahmut Muhammet Özyer, bugün 4'üncü kez hakim karşısına çıktı.

DHA'nın aktardığına göre Kilis Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanığın yanı sıra Fatime Gül Özyer'in babası Ahmet ve annesi Kezban Çetin, ailenin avukatı İbrahim Halil Demircioğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları ve tanıklar katıldı.

TAHLİYE İSTEDİ
Tutuklu sanık Mahmut Muhammet Özyer eşini darp etmediğini, sadece 2 tokat attığını ve eşinin hastanede sedyeden düştüğünü öne sürerek tahliyesini istedi. Savcı ise mütalaasında sanığa ağırlaştırılmış müebbet cezası verilmesini talep etti. Mahkeme heyeti, yargılama sonunda sanığı önce müebbet, ardından duruşmadaki iyi halini dikkate alarak 25 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Duruşma sonunda gazetecilere açıklama yapan Fatime Gül Özyer'in ailesinin avukatı İbrahim Halil Demircioğlu, "Sanık yaptığı eylemin pişmanlığını göstermediği halde, 62'nci maddeye göre indirim yapılarak 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Biz bu davayı istinaf mahkemesine götüreceğiz. Orada adaletli bir karar çıkmazsa Yargıtay'a götüreceğiz" dedi.

Baba Ahmet Çetin ise sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması için davanın takipçisi olacaklarını söyledi.

Kaynak: Duvar