Gazete Emek- İBB Başkanı İmamoğlu, soruları yanıtladı. Memleket Partisi Muharrem İnce'nin CHP ile ittifak konusunda yaptığı açıklamalar ve DEM Parti üzerinden yürüttüğü eleştirilere yanıt veren İmamoğlu, "Kendisi ile birkaç kez görüştüm. Söylemleri tam tersi bir durumdu. Niçin bu duruma geldi bilmiyorum" dedi. Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum'un seçim vaatlerine de tepki gösteren İmamoğlu, projeler için "projelerimizin yan sanayisi" yorumunu yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum'un seçim projeleri sorulan İmamoğlu, Kurum'un açıkladığı projeler için "projelerimizin yan sanayisi" yorumunu yaptı. Yurttaşı aldatmak istediklerini kaydeden İmamoğlu, "Millet gerçekten hizmet edeni ayırt edecek, ona göre tercihini yapacak. Bizim vatandaşımızı aldatmak istiyorlar. Aldatamayacaklar" ifadesini kullandı

Muharrem İnce'nin partisine yönelik eleştirilerine de yanıt veren İmamoğlu, "Kendisi ile birkaç kez görüştüm. Söylemleri tam tersi bir durumdu. Niçin bu duruma geldi bilmiyorum" dedi.

Diyanet'ten 8 milyonluk yemek ihalesi: Pembe ve erkek olacak Diyanet'ten 8 milyonluk yemek ihalesi: Pembe ve erkek olacak

İnce'nin 1991 seçimlerine ilişkin sözlerine tepki gösteren İmamoğlu, "1991'i bilmemek suç değil, 2019'u bilmek marifet. İnce'nin söylemleri tam tersiydi. Muhatabı değilim" ifadelerini kullandı. 

Editör: Bekir GÜNEŞ