Gazete Emek - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün katıldığı canlı yayında CHP'nin 'Haydi' reklam filmine montaj ile PKK'lilerin eklendiği videonun 'montaj' olduğunu açıklamasının ardından bugün AKP'nin İstanbul ve Ankara il başkanlıklarına siyah çelenk bırakıldı. Canan Kaftancıoğlu, "Bu ülkenin evlatları 28 Mayıs'ta yarattığınız cehennemin kapılarını sonuna kadar kapatacak ve o kapıları iyilikle mühürleyecek" dedi. 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP İstanbul İl Başkanlığı önüne; CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı da AKP Ankara İl Başkanlığı önüne siyah çelenk bırakıp basın açıklaması yaptı.

Kaftancıoğlu yaptığı açıklamada, "Buradan açık çağrımızdır. Kötülüğü kendine yol yapanlar, kötülükte şeytanı bile çırak bırakanlarla asla helalleşmeyeceğiz. Hesaplaşacağız" dedi.

'RUTUBETLİ KÖŞELERİNDEN ÇAMUR SİYASETİNİ KENDİNİZE YOL BELLEDİNİZ'

Kaftancıoğlu'nun açıklaması şöyle:

"AKP’ye açık çağrımızdır; Seçim yarışında adil olmayacağınızı biliyorduk. Tüm televizyon kanallarını, TRT’yi arkanıza alacağınızı, sesimizi duyurmamıza devletin tüm imkanlarını kullanarak engel olacağınızı biliyorduk. Miting alanlarımızla ilgili sorun çıkaracağınızı, yasaklarla halka ulaşmamıza engel olacağınızı biliyorduk.

Fakat siz bu organize kötülüğü, şeytanı bile utandıracak kadar ileri bir seviyeye taşıdınız. Allah korkusunu, vicdanı, ahlakı, iyi olan her türlü duyguyu bir kenara koydunuz ve içinizdeki kötülüğü sadece bizim değil, Türk milletinin üstüne boca ettiniz. Montaj kasetlerle olmayanı varmış gibi gösterdiniz, sahtekarlık yaptınız. Sahteliği her yerinden akan görüntüleri miting alanlarında göstermekle kalmadınız, “mitingi canlı yayınlıyor” görüntüsü altında tüm yandaş kanallarınızdan milyonlara izlettirdiniz.

'HELALLEŞMEYECEĞİZ, HESAPLAŞACAĞIZ'

Güç, para ve iktidar için tüm değerlerinizi bir kenara bırakalı, hakikatin ötesine geçeli çok olmuştu. Siz hakikatin ötesini bile aştınız, o dipsiz kuyunun karanlık, rutubetli köşelerinden çamur siyasetini kendinize yol bellediniz.

Buradan açık çağrımızdır. Kötülüğü kendine yol yapanlar, kötülükte şeytanı bile çırak çıkaranlarla asla helalleşmeyeceğiz. Hesaplaşacağız! Tüm yalanlarınızın, kötülüklerin hesabını önce bu dünyada, sonra öbür dünyada vereceksiniz. Türkiye’yi sizin rutubetli karanlığınıza bırakmayacağız! Bu ülkenin evlatları 28 Mayıs’ta yarattığınız cehennemin kapılarını sonuna kadar kapatacak ve o kapıları iyilikle mühürleyecek.

Çünkü bu vatan, toprağına göz dikenlere, kendisine cehennemi layık görenlere karşı iyilikte birleşerek, umudu kuru sofrasına katık ederek kuruldu. Unutmayın: Biz bu kötülüğü affetmeyeceğiz. Millet affetmeyecek. Tarih affetmeyecek." 

Editör: Bekir GÜNEŞ