Gazete Emek - Türkiye, Esenyurt'ta bir tekel bayisinde meydana gelen silahlı saldırı olayını konuşuyor. 2 kişinin öldüğü, 1 kişinin yaralandığı olayın perde arkasına ulaşıldı. Meğer daha önce iki aile arasında borç kavgası olduğu öğrenildi.

Geçtiğimiz cuma günü Esenyurt Güzelyurt Mahallesi’nde yaşanan korkunç cinayetin nedeni belli oldu. Gece saatlerinde Murat Ö., Azat Ö., Tarık Ö., Servet Ö. isimli 4 silahlı saldırgan, bir tekel bayini basıp Yunus Emre Erzen ve Batuhan Bayındır'ı önce darp edip sonra vurarak öldürmüş, Yusuf Erzen'i de ağır yaralamıştı.

Polis ekipleri kayıplara karışan saldırganları yakalamak için çalışma başlatırken, Murat Ö. yakalanarak gözaltına alındı.

CİNAYETİN NEDENİ ORTAYA ÇIKTI

Cinayetin nedeninin iki aile arasındaki borç kavgası olduğu öğrenildi. Daha önce aralarında silahlı yaralamadan dolayı husumet bulunan iki grup, bu defa borç için tartışma yaşadı. İddiaya göre saldırganlar, alacaklı oldukları baba Erzen’den borcun ödenmesini istedi.

Paralarını alamayınca konuyu mahkemeye taşıyan zanlılar, icra takibi başlattı. Bu durum karşısında öfkelenen baba Erzen, Whatsapp’dan küfürlü bir durum paylaştı.

Baba Erzen’i bulmak için tekel bayiine gelen silahlı saldırganlar, Yusuf Erzen, Yunus Emre Erzen ve Batuhan Bayındır’ı gördü. Erzen kardeşlerden babalarını çağırmalarını isteyen saldırganlar, daha sonra çıkan arbedede ortalığı savaş alanına çevirdi. Geçtiğimiz aylarda ise Erzen ailesinin büyük oğlunun saldırganlardan birini silahla yaraladığı ve şu anda cezaevinde olduğu öğrenildi.

Esenyurt cinayetinde oğlu katledilen Erzen konuştu: Olaydan önce beni aradılar

Yaşanan olay sonrasında geniş çaplı çalışma başlatan polis ekipleri, silahlı saldırganlardan Murat Ö.‘yü yakalayarak gözaltına aldı. Emniyette işlemleri tamamlanan zanlı, adliyeye sevk edildi.

Editör: Bekir GÜNEŞ